www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#26 2005-02-11 08:35:09

Zoli
Tag
Küldő: Kecskemét
Regisztrált: 2005-02-11
Üzenetek: 3

Re: A GT-8 újításai

Hello!

Úgy hallottam van szitár modellezés a 8-asban, igaz ez? Meg mi a véleményed róla? A Cosm cuccok a 6-oshoz képest újramodellezettek vagy ugyanazok, az új dual cumóval kiegészítve?

Köszi.

Kilépett

 

#27 2005-02-01 15:35:58

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: A GT-8 újításai

Na örülök, hogy tetszik.  lol
Nézd majd át az Assign szekciót is, akár nyolcféle tetszőleges paramétert vezérelhetsz a pengetés dinamikáddal, úgy hogy közben minden egyes Patch-re beállíthatod, hogy milyen érzékenységnél kapcsoljon a beállított értékek között. Ezt nagyon jól lehet használni, és baromi kényelmes. Másik praktikus dolog, hogy a System menüben beállíthatod, hogy ha kétszer lépsz rá az adott Patch számpedálra, akkor a hangolót kapcsold be (ez volt a GT-6-ban is), vagy a Solo funkciót,  vagy az erősítő csatornát váltsd (PEDAL SW FUNCTION). Ez is remekül használható.
A GT-Managert még nem próbáltam, de szerintem egyenlőre nem kezeli, a GT-6 Patch-ek pedig biztos, hogy nem tölthetők át, mivel nagyon sok változtatás történt. De szerintem a GT-Managert nagyon hamarosan alkalmassá teszik a GT-8 kezelésére is.
Érdemes lesz majd figyelned a www.soundsderhelden.de című weboldalt, mert hamarosan letölthetők lesznek német kollégáink jóvoltából híres gitárosok jellegzetes hangszínei a GT-8-ra is, most még nem, de hamarosan.
Holnaptól vasárnapig megyek síelni, de utánna megint vagyok, ha bármi kérdésed lenne...
Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#28 2005-02-01 13:22:33

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

Most hozta a futár. Kipróbáltam és hát döbb. Csak végfokon használtam a 6-ost is. De ez klasszissal jobb. Meg hát a Globál szekció,  a 3 hangszín, a közép parametrikus. Kérdés. A GT manager program kezeli? A patcheket át lehet tölteni a 6-osról vagy mindent kézzel?

Üdv
Gyula

Kilépett

 

#29 2005-01-31 09:41:57

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: A GT-8 újításai

Szia FGyula!

Na örülök, hogy már meg is rendelted a cuccot. Nem fogsz benne csalódni. A kezelése azonos a GT-6-éval, de majd azért érdemes jól áttúrnod, mert nagyon sok érdekes és hasznos újítást találsz benne. Ha bárhol elakadsz nyugodtan szólj, segítek.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#30 2005-01-29 22:07:30

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

Hali!

GT-6-ot nyúzok, nagy megelégedéssel, és amik az aggájaim azt orvosolni látom az új pedálban.
Kedden érkezik a GT-8-am. És már szombaton koncerten debütál.
Kíváncsian várom. Föleg a DUAL soundra vagyok kíváncsi.

Kilépett

 

#31 2005-01-27 17:30:29

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: A GT-8 újításai

Sziasztok gitárosok!

Na végre itt a legújabb GT, a NYOLCAS!
Sokan telefonálnak, emileznek, hogy milyen, gondoltam indítok egy fórum témát, tél van, hideg, hátha valakit érdekel... 8)

Nekem már egy hete megvan a GT-8-am  big_smile , egy hete túrom, úgyhogy most már kérdezhettek.
Sok-sok olyan dolog került bele, ami hihetetlen jól használható színpadon, vagy stúdióban egyaránt.
Ezek egyike a duál COSM erősítő szekció,ami félelmetes vastag hangzások elérését teszi lehetővé. Használhatjuk a két előfokot összekapcsolva monóban, vagy sztereóban (ekkor a Left és Right kimenetekre külön-külön előfokot is rakhatunk, vagy ugyanazt az L-re és az R-re), valamint megtehetjük, hogy pengetés erősségre válthatjuk az A és a B előfokot (az érzékenységet mi állítjuk saját játékunkhoz). Na a labda feldobva, most nem írok többet, inkább kérdezzetek!

Kilépett

 

Fórum lábléc