www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2007-01-25 15:48:38

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

A GT-8 újításai

Szia Gyula,

Bocs, hogy ilyen későn írok, de külföldön voltam. Ne haragudj, de nem értem a kérdést. Hogy mit mondam én, meg miről nem tudnak  a külföldi arcok?
És a Gabi(Roland) az én vagyok, tehát én mondtam, de nem így. Bárhol a világon veszel GT-8-at ugyanaz a szoftver van rajta és ugyanazok a gyári Patch-ek, én csak arra utaltam, hogy milyen jó lenne ha különböző gyári Patcheket tartalmazna egy Japánban kijövő GT-8 és egy Euróbában vagy Amerikában kapható. Mivel más a közízlés. Ezért is próbáltam segíteni egy-két Patch elkészítésével és letölthetőségével a weblapunkról. Tehát nincs külön szoftver, mindegyik GT-8 ugyanazzal a szoftverrel kerül piacra.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#2 2007-01-16 12:49:49

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

Te mondtál ilyet Gabesz?
Igaz ez, mert senki nem tud erről a vilég fórumain. és a külföldi arcok GT-i sem szólnak másképpen, és rátölthetem az usás szoftverupdatet-is.
"Ismét Én !
Amikor megvettem Én is a GT-8 at, segített Nekem a Gabi(Roland) és mondta, hogy Amcsiba más sofware-val forgalmazzák mint Eu-ban (jappan Soft.) Így mások a hangzások is ott!
Tudtok erről valamit, lehet USA-software-t rá tölteni, Honnét ? Köszike smile"

Kilépett

 

#3 2005-05-20 12:27:50

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: A GT-8 újításai

Sziasztok!

A GT-Pro kettő héten belül raktáron lesz, most érkeznek az első példányok. Lesz belőle a Zenegalériában is ha ki szeretnétek próbálni.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#4 2005-05-17 21:27:45

Marci
Tag
Regisztrált: 2005-03-05
Üzenetek: 6

Re: A GT-8 újításai

hali!


Szerintem már kijött mert nagyon reklámozzák a Hammer-ben.
GT-8 a kircsi   :mrgreen:

Kilépett

 

#5 2005-05-14 21:08:29

marekfix
Tag
Regisztrált: 2005-05-14
Üzenetek: 1

Re: A GT-8 újításai

bocs hogy így idedörrenek - és már lehet volt itt szó róla csak vak vagyok -, de mikor jön ki a gt-pro??? :shock:

Kilépett

 

#6 2005-05-11 13:08:53

Marci
Tag
Regisztrált: 2005-03-05
Üzenetek: 6

Re: A GT-8 újításai

Üdv mindenkinek!

Elég sikeres volt az első buli a GT-8 is jól vizsgázott, ígyhát vettem neki egy edirol UM-1x-et. Hát csukott szemmel és remegő kézzel dugtam ráa gépre az effektet, de hála istennek semmi baj nem lett sikeresen rátöltöttem a beállításokat és még kersegéltem párat a neten is.
De van egy olyan kérdésem hogy találtam pár Satrianis hangszínt és azt a program amit FGyula volt olyan kedves hogy felrakta nem nyitja meg a következőt írja ki : File Must be a 1010 byte 1-1 -> 1-1 output.
És nem tuom átküldeni. Ez mitől lehet????
Előre is köszi: Marci

Kilépett

 

#7 2005-04-11 11:15:20

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: A GT-8 újításai

Szia Zoli!

A GT-6 esetében mindenképp javaslom, hogy a JC-120 Return L és R aljzataiba csatlakozz, és a GT-6 Outup Select gombja alatt válaszd ki a Combo Return állást. Így a GT-6 előfokait kell használni, Speaker Simulator nem kell, azt kapcsold ki. Nagyon jól fog szólni, mert sztereóban tudod az effekteket használni.
Ha majd meglesz a GT-8-ad, akkor javaslom, hogy az Effect Loop-jába loopold be a JC-120 előfokát és ha akarod azt használod, ha akarod pedig a GT-8 előfokait. Ez így lesz a tökéletes.
Ha bármi kérdesed van, írj.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#8 2005-04-11 09:16:53

Zoli
Tag
Küldő: Kecskemét
Regisztrált: 2005-02-11
Üzenetek: 3

Re: A GT-8 újításai

Hello Gabesz!

Gt-6 -ot használok ( remélhetőleg nemsokára 8-ast ) és JC-120 -ast!
Úgy hallottam, hogy érdemes kikerülni a JC előfokát, tehát hátul a main in-be kell csatlakozni? Miért jobb ez? Sztereó lesz így a cucc? A Gt-6 síma kimeneteit  ( Left és right ) használom, igaz? Bocs, ha hülye kérdések, de ezt a témát nem vágom. Köszi a segítséget.

Üdv: Zoli

Kilépett

 

#9 2005-04-08 09:21:00

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

Firmware 1.02 frissítés.
http://www.rolandus.com/support/support … pportID=32
pár dolog ki lett javítva, többek között az output.
bövebben a honlapon

Kilépett

 

#10 2005-04-07 08:36:10

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

a link halott inkább itt van ez:
http://jw.uw.hu/gt8/gt8editor.exe

Kilépett

 

#11 2005-04-06 13:26:15

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

Készülöben lévö GT8 Editor project.
http://homepage.ntlworld.com/robert.red … Editor.exe
Beta program, még fejlesztés alatt áll, patchek küldésére fogadására már kiváló!
használjátok! és köszönjétek meg: MrSleepy-nek (a fejlesztő)
a patches mappában rengeteg patch

Kilépett

 

#12 2005-03-29 10:03:57

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: A GT-8 újításai

Szia Marci!

A Roland kábellel biztosan fog működni.
Mielőtt bármit rátöltenél, javaslom, hogy a saját, kedvenc hangszíneid akár egyenként töltsd le a számítógépre. Ez a GT-8 Bulk Load parancsával történik.  A letöltött Patch-eid mentsd el a gépen, majd töltsd rá a GT-8-ra az új hangszíneket. Ezután bármikor vissza tudod tölteni egyenként a korábban lementett dolgaidat.
Ha nem boldogulsz írj és segítek.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#13 2005-03-27 15:54:34

Marci
Tag
Regisztrált: 2005-03-05
Üzenetek: 6

Re: A GT-8 újításai

Szia Gabesz!

Úgy tűnik mégis a Game port/midi-s megoldás lesz nálam mivel kaptam egy hangkártyát, és az egyik hangszerüzletben már meg is rendeltem a Roland kábelt, remélem az jól lesz bekötve.
egylenlőre még olyan kérdésem lenn, hogy vissza lehet e állítani a User patch-eket hpgyha mégse tetszene valamelyik és éppen nincs meg present-be, az használati elején van ehhez pár instrukció, de nekem nem jött össze még az elején még sz volt a szerencse hogy megvolt presentbe az a hangszín.

Kilépett

 

#14 2005-03-24 10:48:17

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: A GT-8 újításai

Szia Marci!

Az USB-MIDI interface is jó a GT-8-hoz, sőt ez szerintem sokkal megbízhatóbb kapcsolatot biztosít, mint a Gameport-MIDI (ez utóbbinál például tapasztaltuk, hogy a számítástechnikai boltokban 3000 Ft-ért kapható kábelek 99%-a nem jól van bekötve, mert visszafele nem kommunikál). Az USB-MIDI interface viszont sajnos sokkal drágább, az Edirol UM-1X például 13.000,- Ft. Nem kell kettő belőle, mert ez úgy néz ki, hogy van egy kis kék doboz, abból kijön egy USB csatlakozón végződő kábel (ez megy a számítógépbe) a doboz másik oldalán pedig kijön két MIDI kábel (az egyik az IN, másik az OUT).

Kilépett

 

#15 2005-03-17 19:03:24

Marci
Tag
Regisztrált: 2005-03-05
Üzenetek: 6

Re: A GT-8 újításai

Sziasztok!

Közben megtudtam hogy mennyi is az a kábel, nem is olyan sok de van egy kis bibi hogy nincs hangkártyám, vagyis alaplapra integrált van, és emiatt nincs game portom.
Az USB/midi is jó a GT-8-hoz vagy az inkább csak szintikhez.
De szerintem jónak kell lennie csak a nem kéne abból is kettő? egy oda meg egy vissza? mert ugyebár a másikból van egy IN megy van egy OUT,
Ha valaki esetleg tudna valamit erről bátran szóljon.
Köszi.

Kilépett

 

#16 2005-03-14 21:00:03

Marci
Tag
Regisztrált: 2005-03-05
Üzenetek: 6

Re: A GT-8 újításai

Nagyon köszönöm a cucot már le is szedtem. Csak arra várok hogy valamelyik üzletbe hozzanak nekem egy kábelt, csak attól félek nagyon le fognak húzni mert ezekben nem lehet megbízni nálunk, vagy nagyon drága lesz vagy csak ígérgetnek hogy majd megkérdezik mert nem hiszem hogy egy ilyenért nekem felmennek Pestre. Ha valaki tudna nekem egy netes címet vagy bármilyet ahol földi halandóknak szánt áron lehet ilyet kapni, ez most egy kicsit szarul hangzik hogy meg tudtam venni egy effektet 120,000-ért de 5000 ft-om már nincs, de sajnos most nagyon lemerítettem a számlát és csak ápr. 30-án játszunk legközelebb úgyhogy addíg nem is igen lesz rá keret, ha annyira megdrágult.
Mégegyszer EZER KÖSZÖNET FGyulának!!!!!!!!!
Marci

Kilépett

 

#17 2005-03-13 12:47:08

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

Nem tudom miért így linkelte be a fórum de jó az elérés.
Talán így már megy:
http://jw.uw.hu/heroes1-1_13-2.syx
Ez ugyan az csak nics szünet a file nevében.

Kilépett

 

#18 2005-03-13 12:42:08

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

Nekem egy egyszerű mezei midi kábelem van a game portra csatlakoztatható, annó 5 éve 2500Ft volt ez volt  a drágábbik.
Tökéletesen működik, a GT-6 ommal is működött.
Azóta már megoldottam a problémát. Át sikerült konvertálnoma .mid-et normális syx formátumra.
A program ami tökéletes a GT-khez:
http://jw.uw.hu/GT-SYX_Setup.exe
És a helyes soundderhelden file:
http://jw.uw.hu/heroes 1-1_13-2.syx

VIGYÁZAT! törli 1-1-től a 13-2-ig lévő patcheket!!!
Előtte helyezd át őket, vagy mentsd el!

Kilépett

 

#19 2005-03-13 09:55:28

Marci
Tag
Regisztrált: 2005-03-05
Üzenetek: 6

Re: A GT-8 újításai

Sziasztok!

Már 3. hete van meg a GT-am!!!! már kezdek azért magamhoz térni, egyszerűen brutális, a haverok majdnem sírva is fakadtak a hallatán, hisz ez nem is csoda mivel egy zoom 707-em volt ezelőtt.
Előszőr nem is figyeltem a hátsó hangerőpotira, pedig már ezerszer megnéztem roland.com-on és már csukott szemmel meg tudtam mutatni mi hol van, és majdnem kikugrott a hangszoró a helyéből. :-).
Aztán majdnem 5-6 napba telt mire végigértem a beállított hangzásokon mert mindíg jobb és jobb hangzásokat találtam, már az erősítőszimulációknál végem volt.
Ezer mondat is kevés lenne egyszerűen király a GT-8 és kész!!
Én is leszedtem a cumót, sajnos én még addíg se jutottam el mint FGyula mivel se kábelem se semmi.
Találtam egy csomó mindent a bossgtcental-on de azt se tudom melyik programmal lehetne feltölteni.
Amennyire én értek hozzá arra jutottam, hogy valamit nagyon elrontottak vagy teljesen más program kell hozzá, mert az előzőeket mindet tudom olvasi egy programmal ami .syx kiterjesztésű dolgokat kezel.
Olyan kérdésem lenne hogy azt a kábelt kéne-é megvennem ami az új Roland katalógus hátulján van (game port/midi)? és a legfontosabb hogy mennyibe kerül, és még ,hogy milyen programot kell használnom ami kommunikál a GT-8-al no és persze honnan lehet letölteni.
Előre is köszi mindent. Marci

Kilépett

 

#20 2005-03-11 07:44:06

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

Itt van GT-8 hoz patch
http://www.soundsderhelden.de/soundsderhelden.html
nekm nem sikerült betölteni a GT-8-ba. A végén nem  Idling hanem waiting.
Ha valakinek igen az szóljon
Kösz!

Kilépett

 

#21 2005-02-22 12:10:07

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

Csak azért írtam, hogy már raktak föl letölthető Patch-eket a bossgtcentral-ra. És aki még nem tudja használni a MIDI-t leírásként. Egyébként én is Cubase-t használok.

Kilépett

 

#22 2005-02-22 09:35:03

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: A GT-8 újításai

A Patch letöltés és rátöltés a GT-8-ra persze hogy működik. Ez bármilyen szekvenszerrel megoldható, lehet az hardver, vagy szoftver (pl Cakewalk Music Creator, vagy a Cubase szoftverek), de a MIDIOx is egyilyen progi. Ez egyébként egy teljesen egyszerű művelet, sima System Exclusive üzenetek formájában közlekednek a GT-8 beállításai. Ha a GT-8-ról akartok lementeni Patch-et, akkor a Bulk Dump műveletet válasszátok a MIDI menü alatt és kössétek össze a GT-8 MIDI OUT-ját a szekvenszer MIDI IN-jével. Felvételt kell elindítani a szekvenszeren, majd megnyomni a GT-8-on a WRITE gombot. Visszatöltésnél a GT-ben a Bulk Load menüt kell választani, a szekvenszer MIDI OUT-jából jönni a GT-8 MIDI IN-jébe, betölteni a szekvenszerbe a feltöltésre szánt Patch-eket (vagyis a SysEx üzeneteket tartalmazó fájlt), majd nyomni egy Start-ot a szekvenszeren. A Gt-8 már fogadja is az adatokat. Megoldható, hogy csak egy-egy Patch-et mentsünk le, vagy akár az egész GT-8 Systemet is.  Egyenlőre még a GT-Manager nem működik a GT-8-ra, de már dolgoznak rajta. Ez azért praktikus, mert átláthatóbbá teszi a Patch kezelést és úgy is ki tudok próbálni hangzást, hogy azt még nem töltöm rá a Gt-8-ra, csak átmenetileg helyezem bele.

Kilépett

 

#23 2005-02-21 20:37:22

FGyula
Tag
Regisztrált: 2005-01-29
Üzenetek: 12

Re: A GT-8 újításai

Kilépett

 

#24 2005-02-11 12:42:22

Zoli
Tag
Küldő: Kecskemét
Regisztrált: 2005-02-11
Üzenetek: 3

Re: A GT-8 újításai

Szia!

Köszönöm az infókat! HA minden igaz nemsokára összejön nekem is a 8-ra való money, úgyhogy tuti lecserélem a 6-ost. Szerintem is jobb a 8!
Még 1x kösz, majd ha lesz kérdésem még jövök.

Üdv: Zoli

Kilépett

 

#25 2005-02-11 10:40:57

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: A GT-8 újításai

Szia Zoli!

Igen van szitár modellezés is a Gt-8-ban. Ez azért nem olyan, mint a VG-kben, de ha foglalkozik vele az ember egész jó szitár-jellegű hangot kreálhatunk (nekem annyira nem jött be, de ez ízlés dolga).
A COSM előfok modellek közül sok ugyanaz, de míg a GT-6-ban 33 típus volt, a GT-8 már 46-féle modellet tartalmaz. Finomítottak az egész szekción, tehát pl a Mesa Boogie Dual Rectifier összes állását lemodellezték (Channel 1 CLEAN, Channel 2 RAW, Channel 2 VINTAGE, Channel 2 MODERN, Channel 3 VINTAGE, Channel 3 MODERN), + most már Hughes & Kettner Triamp előfokok is rendelkezésre állnak, az új tiszta preampek közül pedig nagyon szépen szól a Warm Clean. A finomítások alatt még olyan figcsiket értek, hogy például itt modellezheted, hogy milyen mikrofont (kondi, vagy dinamikus) teszel a kiválasztott láda típus elé, és hogy közel rakod a mikrofont, vagy távol, mindemellett persze azok a beállítások is rendelkezésre állnak, amik a GT-6-ban megvoltak.  A duál módnak köszönhetően egyébként a régi modellek is sokkal vastagabban képesek megszólalni.
A Solo kapcsoló is nagyon jól használható, kipróbáltam tényleg jól kiemeli a zenekarból a gitárszólót (nem csak hangerőt, hanem középfrekvenciát is ad a hangra).
Ha van még kérdésed, nyugodtan írj.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

Fórum lábléc