www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2015-10-22 13:53:43

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

roland juno g kijelző hiba

Üdv, érdemes lenne rákérdezni a szerviznél... 06-23/511-010

Kilépett

 

#2 2015-10-20 20:25:37

hreskonet
Tag
Regisztrált: 2014-07-31
Üzenetek: 10

Re: roland juno g kijelző hiba

Megint csak kijelző. Egy Fantom FA 76-os a leírás tárgya. Használtan vettem és néhány nap nálam töltött idő után csinált olyat, hogy bekapcsolás után nem mindig adja rá rögtön a kijelzőre a háttérvilágítást de van amikor azonnal. Amikor nem akkor van amikor csak a boot-olás befejeztével de volt már, hogy többször ki-be kellett kapcsolni, hogy feléledjen. Ez "döglődés" vagy "múló rosszullét" ? Remélem nem megint kijelző csere előtt állok mint a juno g-nél!

Kilépett

 

#3 2015-04-07 14:31:31

isteiner
Tag
Regisztrált: 2012-11-17
Üzenetek: 3

Re: roland juno g kijelző hiba

Sziasztok!
Olvastam egy külföldi fórumon (https://jimatwood.wordpress.com/2013/12 … mment-4971), hogy tavaly nyár óta rendelhető új LCD új beszállítótótól, s hogy ehhez a kijelzőhöz 2.0.1 verziójú szoftver kell.
Miben különbözik az új LCD a régitől (szín, forma, felirat, stb.), kapható-e már Magyarországon, van-e már ilyen valakinek, mik a tapasztalatok?

Kilépett

 

#4 2015-03-10 10:59:00

csapoi
Tag
Regisztrált: 2008-02-25
Üzenetek: 23

Re: roland juno g kijelző hiba

Engem is utolért a kijelző egyes részeinek kihagyásos villogása, a képtartalom széttörése. A RolandClan fórumon leírtakat követve helyretudtam hozni a dolgot. A dolog lényege a kijelző panelre csatlakozó három szalagkábel közül a két szélsőnek az érintkezése válik megbízhatatlanná, ezt kell melegítés közbeni nyomással helyre állítani. Csak saját felelősségre csinálja bárki, de a harminc valahány ezres kijelző cserénél jobb megoldás.

Kilépett

 

#5 2014-08-14 18:07:22

hreskonet
Tag
Regisztrált: 2014-07-31
Üzenetek: 10

Re: roland juno g kijelző hiba

Hát én is igy érzem! Eddig notórius szinti cserélgető voltam, 2 év alatt 12 szintit "fogyasztottam el" de mindig volt mindben valami ami nem tetszett és túladtam rajta. Ez az első olyan darab aminek minden porcikája bejön! Ezért is voltam hajlandó további 30 ezret rákölteni!

Kilépett

 

#6 2014-08-14 09:50:41

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: roland juno g kijelző hiba

Örök darab lesz! cool

Kilépett

 

#7 2014-08-13 20:38:01

hreskonet
Tag
Regisztrált: 2014-07-31
Üzenetek: 10

Re: roland juno g kijelző hiba

Na kész lett! Kijelző csere után tökéletesen működik.

Kilépett

 

#8 2014-08-04 10:59:17

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: roland juno g kijelző hiba

Akkor tényleg érdemes lenne kicserélni a szervizben... amúgy nagyon jó hangszer és megérdemli az új kijelzőt.

Kilépett

 

#9 2014-08-01 17:27:23

hreskonet
Tag
Regisztrált: 2014-07-31
Üzenetek: 10

Re: roland juno g kijelző hiba

Már beszéltem velük, ilyen hibával még nem találkoztak de közben bővült a jelenség ami már az elmondottak alapján egyértelmű kijelző csere! Elmosódik a fele, aztán a negyede majd visszajön, utána a másik fele tűnik el aztán áttükröződik a másik oldalra stb.

Kilépett

 

#10 2014-08-01 14:56:00

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: roland juno g kijelző hiba

Üdv, szerintem érdemes lenne beszélni a szervizzel és átnézetni ott!
Telefonszám: 06/23 - 511 - 010

Kilépett

 

#11 2014-07-31 16:22:42

hreskonet
Tag
Regisztrált: 2014-07-31
Üzenetek: 10

Re: roland juno g kijelző hiba

Most vettem két hete a juno g-t és pár napja jött először elő az, hogy egyik pillanatról a másikra minden eltűnt a kijelzőről csak sárgán világított. Kikapcs majd vissza és minden ok. Majd egy-két nap múlva rögtön bekapcsoláskor így indított majd 5-6 újrakapcsolás után megint ok. Egyébként amikor ok akkor tökéletes a kijelző. Nincs pixel hiba, nem mosódott. Lehet ez valami belső kontakt hiba? Vagy így kezdődik a kijelző halála?

Kilépett

 

#12 2014-02-10 11:42:20

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: roland juno g kijelző hiba

Üdv, érdemes felhívni a szervizt. Ott meg lesz a kért információ, minden bizonnyal.

Telefon: 06-23/511-010

Kilépett

 

#13 2014-02-08 13:57:20

fhorvath
Tag
Regisztrált: 2011-04-16
Üzenetek: 5

Re: roland juno g kijelző hiba

Sajnos nálam is aktuális lett a kijelző csere. Igazából a probléma már kb. 5 éve jelentkezett, de eleinte csak szellemképes volt a kijelző, és akkoriban született meg a lányom, majd később a fiam, így nem volt időm a hangszert használni - így a javítás elmaradt. A gyerekek nagyobbak lettek, most már lenne időm zenélni, de a kijelző már teljesen olvashatatlan.

Van valami friss info a javítás költségéről?

Utoljára szerkesztette fhorvath (2014-02-08 13:58:06)

Kilépett

 

#14 2012-11-23 10:20:24

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: roland juno g kijelző hiba

Sziasztok!

Elnézést, hogy csak most szólalok meg, annak ellenére, hogy követtem az események folyását, de néhány dolgot helyesbítenék.
A Roland belső szerviz hálózatán semmilyen információ nincs arról, hogy a kijelzőkkel kirívó probléma lenne, pedig szerintem köztudott, hogy a Japánok elég precízek. Ez azt jelenti, hogy a kijelzők meghibásodása az ún. szériahiba határ alatt van ( Ezt a mi javítási tapasztalataink is mutatják). Nincs olyan gyári szám tartomány, ahol a Roland az alapján cseréli ingyenes a kijelzőt, hogy a hangszer abba beleesne.  Az általános garanciális feltételek szerint történik a javítás.


Joe

Kilépett

 

#15 2012-11-22 22:22:33

isteiner
Tag
Regisztrált: 2012-11-17
Üzenetek: 3

Re: roland juno g kijelző hiba

T. Csavar!

Köszönöm válaszodat. Mindamellett egy pár kérdést felvetettek bennem a leírtak.
1. Lehetne tudni azt a szériaszám-tartományt, amikre vállalta (vállalja) a hazai képviselet az ingyenes cserét? Mert ha nekem is ilyen sorozatba tartozó készülékem van, akkor jelentkeznék...
2. Mi van a más szériába tartozó hangszerek kijelzőproblémájával? Azok már nem esnek a gyári hiba kategóriájába, annak ellenére, hogy teljesen ugyanolyan viselkedést produkálnak, mint az előzőek?
3. Hogyan kalkulálják az árba a kijelzőcserét? Tudják előre, hogy el fog romlani, és ezért megemelik az árát? Kicsit viccesen hangzik. Főleg, hogy annó majdnem az USA-ból rendeltem meg a készüléket, s csak azért maradtam a magyar viszonteladónál, hogy a garanciális ügyeket egyszerűbben lehessen intézni. Árban talán még olcsóbb is volt a kinti áru...
4. Az anyag- és munkadíj durván 30 ezer forint. Ha nem nekem kellene kifizetnem, nekem se lenne hatalmas. De még akkor sem, ha nem nyilvánvalóan konstrukciós/technológiai hibáról lenne szó, hanem egy alkatrész elhasználódása-elöregedése miattiról.
A hangszer remek voltát nem vitatom, csak ez a kijelző-história kicsit belerondít a képbe.

Kilépett

 

#16 2012-11-19 11:38:06

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: roland juno g kijelző hiba

Üdv!

Valóban volt egy ilyen széria (adott szériaszám után beazonosítottuk), pár darabot érintett és ezek kijelzőjét ingyen cserélte a Roland hazai képviselete is. Azokon a helyeken, ahol továbbra is ingyen cserélik, ott az árba ezt bekalkulálták (pölö USA). Egyébiránt nincs semmilyen titkos információ, szerencsére. A cég ahogy tudta orvosolta is a hibát, új kijelzőkkel.

Szerintem a márkaszervizben érdemes a kijelzőcserét megejteni, mert (mint lejjebb is olvasható) annyira nem hatalmas összegről van szó, hogy ez a remek hangszer teljesen használható maradjon!

wink

Kilépett

 

#17 2012-11-17 11:25:39

isteiner
Tag
Regisztrált: 2012-11-17
Üzenetek: 3

Re: roland juno g kijelző hiba

T. Fórumozók!

Nálam már évekkel ezelőtt (nem sokkal a garancia lejárta után) jelentkezett a Juno-G kijelző hibája. Először csak szellemképek jelentek meg, azután a kijelző egyes negyedei nem voltak láthatóak, majd a végén semmi sem látszott. Néha azért visszatért ez-az a képből, de tökéletes sosem lett.
Annak idején majdnem rendeltem egy új kijelzőt, de az árát meglátva inkább letettem erről, és emlékezetből (meg abból, ami néha látszott a kijelzőn) nyomkodtam a hangszert. Mivel az ilyesfajta használatból adódó korlátok lassan szűkek lesznek, gondoltam, megnézem újra, hátha van valami fejlemény az ügyben.
Az interneten található hozzászólások alapján számomra egyértelmű, hogy egy kijelzőszéria hibájáról van szó, mely kijelzők Rev A megjelöléssel rendelkeznek (az enyém is ilyen). Az is olvasható, hogy a cserélt kijelzőknél is sok esetben hasonló hiba fordult elő. Talán ennek folyománya, hogy manapság Rev C kijelzőkre cserélnek, amik elvileg már tényleg mentesek a fenti hibától.
A javítással kapcsolatban érdekes tény, hogy a Roland helyi képviseletei különbözőképpen állnak a kérdéshez: az USA-ban például ingyen javítják, sok más helyen meg pénzt kérnek érte. Talán nem csak én gondolom úgy, hogy az egységnek ezen a területen is érvényesülnie kellene.
Végül rátaláltam erre a topikra, ami kevés hozzászólása ellenére is tudott újat mondani. Például azt, hogy ez nem általános hiba. Kíváncsi lennék, hogy a csak Magyarországon eladott készülékek hány százaléka volt már szervizben e hiba miatt... Egy másik érdekesség, hogy két válaszoló is e-mailt küldött, ahelyett, hogy itt a fórumon tette volna közzé, hogy mi a teendője annak, akinek a készüléke ilyen hibát produkál. Ez valamilyen titkos információ? Nem tudhatná meg mindenki, aki (valószínűleg nem véletlenül) idetéved a topikba?
Amit tudni szeretnék az az, hogy a Kelet-európai Roland milyen álláspontot képvisel a hibás kijelzők felelősségének és javításának kérdésében.

Kilépett

 

#18 2011-10-19 10:35:25

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: roland juno g kijelző hiba

Üdv!

Mindenképp érdemes lenne a szervizzel értekezni erről és kiderül mennyire súlyos a hiba.

Infó:

http://www.rolandszerviz.hu/mimenu2.html

Kilépett

 

#19 2011-10-16 22:17:07

fhorvath
Tag
Regisztrált: 2011-04-16
Üzenetek: 5

Re: roland juno g kijelző hiba

Sziasztok,

Nálam is most jelentkezett egy hiba: "szellemképes" a kijelző. Másnál jelentkezett hasonló?
Már nem garanciális...
Csak kijelzőcserével orvosolható?

Kilépett

 

#20 2010-10-21 10:46:43

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: roland juno g kijelző hiba

Üdv!

Szerencsére ez nem egy általános hiba és tudtommal ezt már orvosolták. Amennyiben mégis lenne kijelző hiba (előfordulhat más esetektől is) a hivatalos Roland szervizben tudnak segíteni és/vagy alkatrész is megrendelhető.

 

kurzweil írta:

Sziasztok!
Én pont most néztem ki magamnak a juno-g cuccot, de ez a kijelző hiba picit nyugtalanító.
Hiba esetén mi a Teendő, küldjétek már át nekem is az infót.
-vásárlásnál van-e valami amire ezzel kapcsolatban érdemes figyelni?
stb.

köszi

Kilépett

 

#21 2010-10-20 21:42:07

ftp
Tag
Regisztrált: 2010-10-20
Üzenetek: 1

Re: roland juno g kijelző hiba

Nekem ma cseréltek kijelzőt a Juno G ben. 17.000 forint a kijelző + 10 a munkadíj de nem muszáj berakatni a Rolandnál.

Kilépett

 

#22 2010-10-20 20:16:02

kurzweil
Tag
Regisztrált: 2010-10-20
Üzenetek: 4

Re: roland juno g kijelző hiba

Sziasztok!
Én pont most néztem ki magamnak a juno-g cuccot, de ez a kijelző hiba picit nyugtalanító.
Hiba esetén mi a Teendő, küldjétek már át nekem is az infót.
-vásárlásnál van-e valami amire ezzel kapcsolatban érdemes figyelni?
stb.

köszi

Kilépett

 

#23 2010-09-14 11:54:49

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: roland juno g kijelző hiba

Szia Csofi!

E-mailben válaszoltam a kérdésedre..

Joe

Kilépett

 

#24 2010-09-13 20:23:10

csofi
Tag
Regisztrált: 2010-09-13
Üzenetek: 1

Re: roland juno g kijelző hiba

Üdv!

Nekem is kezd érdekes dolgokat művelni a kijelzőm. A garancia idő sajnos már lejárt. Egyelőre még használható, de úgy tűnik folyamatosan rosszabb lesz. sad
Külföldi fórumokon, youtubeon, stb. rengeteg hasonló problémájú hozzászólót találtam. (Szériahiba?) Mennyibe kerül megjavíttatni?

Utoljára szerkesztette csofi (2010-09-13 20:24:27)

Kilépett

 

#25 2010-06-28 11:35:28

BANDITA
Tag
Regisztrált: 2007-01-29
Üzenetek: 72

Re: roland juno g kijelző hiba

Szia Csapoa!

Írtam e-mail-t, hogy mi a teendő.

üdv,
Tóth András

Kilépett

 

Fórum lábléc