www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#76 2005-01-18 14:45:57

fiok
Tag
Regisztrált: 2005-01-12
Üzenetek: 2

Re: G-70 technikai fejtegetések

Hello!

Köszönöm szépen a segítséget, vásároltam CF kártyát, ahogy ajánlottad. A formázás nagyon szépen és gyorsan megtörtént. Viszont most van egy olyan problémám, hogy átraktam számítógépbe a kártyát és szeretnék rámásolni dalokat. Átmásolom a dalokat a kártyára visszarakom a G-70-be és nem lát semmi újat! Ezt megismételtem 2x de nem sikrült. Esetleg meg tudnád írni mi lehet a hiba a műveletben, mert biztosan én rontok el valamit, csak tudod ahogyan az ember csinálja a dolgokat nem veszi észre a hibát! roll

Köszönettel:

Fiok

Kilépett

 

#77 2005-01-17 11:18:13

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Sziasztok!

Mivel már a harmadik felhasználó jelezte a jelenséget, úgy gondolom megírom mindenkinek, hogy ne okozzon kellemetlenséget ezentúl senkinek.

Nos, ha valaki Smartmedia kártyával szeretné bővíteni a G-70-t érdemes odafigyelni, hogy melyik felével helyezzük be a PCMCI bővítőbe a Smartmedia kártyát. Sajnos - bár nem tudom miért - mind a két felével belemegy a bővítőkártyába, de a PCMCI adapternek csak az egyik oldalán van olvasófej, ami persze gyártótól függ, hogy melyik felére tették. Amennyiben a rossz oldalával helyzetétek a kártyát a PCMCI adapterbe a G-70 nem látja!!! Ez okozott némi fejfájást egy-két felhasználónak...  :x  Szóval don't pánik forgassuk okosan a kártyát és máris megoldódott a problem...

Üdv

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#78 2005-01-13 10:34:02

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Fiok!

Nos lényegében mindegy, hogy milyen kártyát teszel a G-70 hangszerbe, bár személyes tapasztalataim alapján a CF kártyát javaslom használatra. Talán egy picit gyorsabb írási és olvasási tulajdonságai vannak, de a lényeges külömbség, hogy fizikai felépítése miatt elég megbízható. A Smartmedia kártya aranyozott felülete igen sérülékeny, és ultravékonysága miatt adott helyzetben könnyen törik  :oops:  (nekem már sikerült)
A másik fontos része a bővítésnek a PCMCI adapter, amivel az adott kártyát illeszteni tudod a G-70-hez. Tehát be kell szerezned egy mezei PCMCI CF card adaptert és egy CF kártyát. Szerencsés a dologban, hogy a digitális fényképezők elterjedése miatt már a Tesco féle nagyáruházak polcain is megtalálod ezeket a kellékeket, természetesen itt is fontos azért a minőség, ezért nem ajánlanám a Tesco gazdaságos CF kártyát, ki tudja melyik bulin borul ki belőle egy újrafelhasznált pillepalack  big_smile

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#79 2005-01-12 20:52:45

fiok
Tag
Regisztrált: 2005-01-12
Üzenetek: 2

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia!

Nemrég vásároltam egy G-70 hangszert és a következő kérdésem lenne!

Szeretném bővíteni memóriával a gépet, de nem tudom, hogy milyen kártyát válasszak. Egyesek a Smartmedia mellett voksolnak, míg mások a CF card-ot javasolják. Szóval te mit ajánlanál?

Nagyon jó, hogy van ez a fórum, mert jelenleg külföldön lakom és elég nehezen jutok errefele információhoz.

Amúgy, ha valakinek vannak okosságai a G-70 hangszerhez cseverészhetnénk róla. wink

Köszi

Fiok

Kilépett

 

#80 2005-01-06 12:37:24

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Sziasztok!

Ebben a fórumban van lehetőség a G-70-es hangszer technikai kérdéseinek, problémáinak megbeszélésére! :shock:

Üdvözlettel:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

Fórum lábléc