www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#51 2006-05-05 07:56:09

szuszies
Tag
Küldő: Szombathely
Regisztrált: 2005-05-19
Üzenetek: 7

Re: G-70 technikai fejtegetések

Igazad lehet a DBManagerrel kapcsolatban, én egyelőre csak a PC-n teszteltem egy mappában, ahová a hangszerről mentést készítettem, a hangszerre még nem mertem ráengedni. A teszt során számomra érthetetlen dolgokat tapasztaltam:

A legelső műveletnél (Import - változtatás - export) a Userprg és a RomSytyle mappákból eltűntek a file-ok. Ez több kísérlet után is így volt.

Ezután kivettem a pipát az Internal link checkbox-ból és így exportáltam, akkor megmaradtak a UPG-k. De ezután már a checkbox állásától függetlenül is jó volt az export. Tudom, hogy hülyeséget mondok, de ez olyan, mintha működés előtt be kéne melegíteni.

Szerintem az üres session létrehozása is elég "kitekert" módon lehetséges.

Eredetileg a márciusi Frankfurtban rendezett vásáron akartak kijönni vele, de lehet, hogy még mindig programozni kéne egy kicsit.

Kilépett

 

#52 2006-05-04 10:49:48

padisaxi
Tag
Regisztrált: 2006-04-27
Üzenetek: 4

Re: G-70 technikai fejtegetések

Hali
Köszike az infót az OS 2.02-esel nincs gond, de az adatbázis szerkesztővel csak óvatosan. Akinek valami oknál fogva 2-3 másolata van 1-1 userprogram bejegyzésből előfordulhat hogy exportálásnál több mint a fele lemarad. Ez főleg azoknál fordulhat elő, akik rögtön még az 1.05.-1.06 szoftverek alatt kezdték készíteni az user beállításokat és szerkeszteni az adatbázisukat.(természetesen a hangszerben) akit bővebben érdekel dobjon egy emailt

Kilépett

 

#53 2006-05-04 09:02:19

szuszies
Tag
Küldő: Szombathely
Regisztrált: 2005-05-19
Üzenetek: 7

Re: G-70 technikai fejtegetések

Tisztelt G-70 tulajdonosok!

Ha valaki esetleg nem értesült róla OS v2.02 és databasemanager jelent meg a hangszerhez.

Az OS upgrade innen:
rolandkeyboardclub.com/v/OS_updater_G70_2_01.php

az adatbázismanager innen:
rolandkeyboardclub.com/v/g70_db_manager.php

tölthető le.

Üdv:
szuszies

Kilépett

 

#54 2006-02-27 11:32:30

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia!

Első körben nem igazán tudok neked segíteni, de amennyiben el tudnál nekem küldeni pár olyan stílust mellyel problémád van szívesen elbogarászom vele.

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#55 2006-02-19 20:04:46

tibo
Tag
Regisztrált: 2006-02-19
Üzenetek: 1

Re: G-70 technikai fejtegetések

Tisztelt Zenésztársak!

Nagy probléma megoldása megoldásában kérném a segítségeteket. (ha lehet ezen segíteni...)
Nemrégen vásároltam egy G-70 -est, melyben szeretnék használni néhány nem kifejezetten G-70-hez készült stílust. (Pl.:régebbi roland, vagy konvertált yamaha és egyéb stílusokat.)
A probléma az, hogy ugye még hosszas állítgatás után sem szólnak egyformán. Már amikor itthon közepes hangerövel beállítom öket, hogy kb. egy hangerövel...stb. szóljanak, elöadáskor nagyobb teremben és hangerönél nem szólnak egyformán. Az csak a kissebik baj, hogy a hangerö potit csavargatni kell, de vannak olyan eltérések is amik hirtelen zenélés közben nem igazás egyszerüen lehet eltekergetni. (nem beszélve arról, hogy a szám végén nem nagyon van idö a mentésre sem)
Egy kicsit talán fent áll a probléma a midikkel is, de ez még elhanyagolható, és egyszerübben beállítható.
Szóval: Erre tud e valaki valami gyógyírt, hogy optimalizálhatóak legyenek ezek a stílusok G-70-re. Valami szoftver, vagy eljárás a hangszerben, stb, vagy marad a kisérletezés?
Elöre is köszi! Üdv.: TIBO


Tibo

Kilépett

 

#56 2005-06-23 11:09:56

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Tisztelt G-70 tulajdonosok!

Abban a megtisztelő lehetőségben lesz részem, hogy 2005 Június 27. héten személyesen találkozhatok a G-70 fejlesztőmérnökeivel. Ennek eredményeképpen első kézből számolhatok be a G-70 esetleges problémáiról, hibáiról. A segítségeteket kérném abban, hogy ha van valakinek észrevétele a hangszerrel kapcsolatban, most itt a lehetőség, hogy viszonylag hatékonyan prezentálhassam a megfelelő személyeknek! Arra kérnék mindenkit, hogy aki érintett viszonylag gyorsan írjon a privát e-mailemre egy részletes beszámolót a hiba jelenségről!

Köszönettel:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#57 2005-06-07 14:06:40

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szis Szuszies!

Van a ZeneGalériában FC-7 pedál és természetesen ki tudod próbálni a G-70-es hangszerrel!

Várunk szeretettel:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#58 2005-06-06 12:36:19

szuszies
Tag
Küldő: Szombathely
Regisztrált: 2005-05-19
Üzenetek: 7

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Teddy!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség a Zenegalériában kipróbálni az FC-7-es pedált egy G-70-essel?
Megtekinthető-e a KS-V7-es állvány?

Köszi

Kilépett

 

#59 2005-05-20 18:17:22

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Szuszies!

Hétfőn beszélek a szombathelyi kereskedővel, hogy hogyan tudja a hangszeredre feltölteni a szoftvert.  big_smile

Üdv:


Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#60 2005-05-20 08:03:40

szuszies
Tag
Küldő: Szombathely
Regisztrált: 2005-05-19
Üzenetek: 7

Re: G-70 technikai fejtegetések

Oké Teddy, meg vagyok győzve. A szombathelyi márkakereskedő már megígérte, hogy telefonál, ha rendelkezésre áll a frissítés, bár, ahogy olvasom a fórumot, nálatok ez már régóta hozzáférhető. Remélem, hogy ő is rendelkezik az említett szervízismeretekkel. (amikor a hangszert vettem, ez még nem volt így)

Üdv:

szuszies

Kilépett

 

#61 2005-05-19 16:40:30

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Szuszies!

Teljesen egyetértek a hozzászólásoddal, de sajnos egy ilyen szoftverfrissítés nem minden esetben olyan egyszerű, mint azt gondolnád. Másfelől a hangszer szerviz ismerete sokkal bonyolultabb, mint a felhasználói része, ezért nem hozzuk nyilvánosságra ezeket az információkat, és a velejáró esetleges elrontási hibalehetőségeket. Hidd el ez a Te érdekedben történik big_smile  Ha gondolod kollegáim, vagy én is nagyon szívesen segítünk a szoftver felrakásában.

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#62 2005-05-19 15:23:59

szuszies
Tag
Küldő: Szombathely
Regisztrált: 2005-05-19
Üzenetek: 7

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Teddy!

Megértem és tudomásul veszem, hogy az általad leírt módon zajlik a frissítés. Csak elvi síkon érdekelt volna, ha mindent a leírás szerint csinálok, mit lehet elrontani?
Úgy gondolom, hogy egy ilyen árfekvésű hangszer megérdemli, hogy megfelelő figyelemmel nyúljunk hozzá!

Köszi.

Kilépett

 

#63 2005-05-19 13:22:38

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Szuszies!

Nos, a szoftverfrissítés folyamata mindenképpen márkakereskedőknél történik. Nem a műveletek bonyolultsága miatt, de csak így lehet kontrolálni, hogy minden hangszer megfelelőképpen legyen frissítve. Sajnos volt már rá eset, hogy felhasználók otthon maguk rakták fel a szoftvereket és figyelmetlenségük miatt nem megfelelően működött utána a hangszer. Ezt elkerülendően döntöttünk úgy, hogy csak a márkakereskedők végezhetik el a frissítési műveleteket.

Megértésedet előre is köszönöm

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#64 2005-05-19 12:22:55

szuszies
Tag
Küldő: Szombathely
Regisztrált: 2005-05-19
Üzenetek: 7

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Teddy!

Amennyire én tudom, egy ilyen szoftver frissítés egy, vagy több SYS kiterjesztésű állományból és a telepítést leíró dokumentumból áll. Legalábbis az eddigi Roland hangszerek esetében ez így volt.
A telepítés pedig meghatározott billentyűkombinációk segítségével történt.

Amennyiben ez a G-70 esetében is így van:

1. hozzá lehetne-e férni a szükséges file-okhoz NET-en letölthető formában, vagy csak a márkakereskedőnél?

2. mindenképpen kell-e a telepítéshez szakértő segítsége, tekintettel arra,     hogy ez a hangszer egy célszámítógép és a szoftverfrissítés elviekben ugyanaz, mint egy PC-nél. Vagy nem?

Előre is köszönöm a választ.

Kilépett

 

#65 2005-04-22 11:23:58

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Tisztelt G-70-es barátaim!

Mindenkinek figyelmébe ajánlom, hogy az új 1.10 szoftver megérkezett. Sok javításon ment keresztül a hangszer és nem utolsó sorban az összes stílust újrahangszerelték, melynek köszönhetően még jobban szólnak a stílusok!
Szóval, ha valakinek még nem lenne frissítve a hangszere keressen a ZeneGalériában!

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#66 2005-04-13 11:17:07

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Cooper!

Nos nem igazán tudom neked itt szóban elmesélni mennyi mindenben változtattak a VA szériához képest a G-70-en, de kérnélek, ha teheted gyere be a ZeneGalériába és bemutatom neked a hangszert A-tól Z-ig!

Köszönettel:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#67 2005-04-12 16:47:21

cooper
Tag
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2005-04-12
Üzenetek: 1

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia,

régi Roland barát, jelenleg Va 76 felhasználó, talán nem minden tulajdonságát kihasználó zenész vagyok, nagyon tetszik a G 70 demója, igazi csúcshangszer, gondolom kipróbálás nélkül.
Két kérdés:
-érdemes-e a régi szintit  leváltani erre az új csodára, mi az a lényeges dolog amit esetleg elvesztenék, miben több, az azt hiszem már egyáltalán nem gyártott előd a Va 76?
-várható esetleg a közeljövőben-ahogy ezt már valaki előttem felhozta-a G 70-nek javítottabb, tovább tuningolt változata a piacon?

Köszönöm, üdv,
cooper

Kilépett

 

#68 2005-04-11 10:09:25

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Georgie!

Sajnos, vagy nem sajnos a G-70 hangszer nem egy egyszerű E szériás hangszer. Rengeteg oldalról meg lehet közelíteni minden területét, ebből kifolyólag nem mindig sikerül elsőre kihozni a hangszer legjobb megszólalását. Ezért mielőtt végleges véleményt nyilvánítanál a hangszerről keress meg a ZeneGalériában és minden kérdésedben segítek!

Köszönettel:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#69 2005-04-08 00:32:32

Georgie
Tag
Regisztrált: 2005-04-08
Üzenetek: 15

Re: G-70 technikai fejtegetések

Sziasztok,Georgie vagyok!

Nem mai gyerek vagyok.A Roland rajongásom már a E 20 keyboarddal
kezdödőtt és azota is tart.
Sikerült vásárolnom a mostani csúcsot a G 70. /Már kellett a Rolandnak valamivel kirukkolni/
Igazából szeretném az öszinte véleményeteket hallani.Nekem sajna sok broblémám van vele.!!
Tehát, pl: azt ,hogy állandoan lefagy lassan megszokom.
               a énekre a  harmonizer borzalmas
                ha valamit szeretnék beprogramozni nagyon bonyolut vagy megsem tudom csinálni,hagyom úgy ahogy van gyárilag,
a négy drum variáció nem igazán nagy duranások.
Ami kíváló és amiért megvettem a HAMMOND sound /Hammond szerelmes vagyok/ tényleg ez a sound kirány.
Azért irtam ennyi rosszat róla mert én elmondhatom,hogy van tapasztalatom
ezekben a hangszerekben mint irtam mindegyik sorozat volt nekem.
Mikor elakartam adni öket alig tudtam stb.
Az az érzésem,hogy a G70 új javitott változata hamarosam meg fog jelenni a piacon és akkor fogunk mi G70 szivni.
A legjobb hagszerem a Roland-tól amit nagyon bánok hogy már nincs  az a EM 2000. Ennyi! Sziasztok.

Kilépett

 

#70 2005-03-22 17:51:36

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Üdv minden büszke G-70 tulajdonosnak!

Nos a napokban jelentkezett nálam egy észrevétel, melyet mindenképpen meg szeretnék veletek osztani! Ugyan a gépkönyv nyomatékosan felhívja a figyelmünket, mégis pár felhasználónak a figyelmét elkerülte a művelet, miszerint USB-n KERESZTÜL SZÁMÍTÓGÉPPEL NE TÖRÖLJ KI SEMMIT A HANGSZERBŐL!!! És ez nagyon fontos! Amennyiben számítógépes fájlintézővel kitörölsz adatot a G-70-ből megzavarodik a hangszer. A jelenség magyarázata: A G-70 minden egyes rátöltött fájlhoz létrehoz egy úgynevezett DATABASE fájlt is. Ez a kategorizálás, fájlkereséshez szükséges. Amennyiben számítógéppel kitörölsz egy fájt a G-70-ből, a hangszer nem törli ki a fájlhoz tartozó Database fájl, és üresen ott marad. Nos ez ebben az állapotban megbolondítja a G-70-t és szerencsés esetben csak egy FILE NOT FOUND üzenet jelenik meg, rosszabb esetben azonnal lefagy a hangszer. A megoldás jelen pillanatban, hogy csak a hangszerrel lehet a fájlokat kitörölni!!! Amúgy hamarosan megérkezik a Database manager segédprogram és ez az egész jelenség megoldódik.


Amennyiben valakinek már jelentkezett a jelenség, keressen meg a ZeneGaliban és orvosolom a hangszerét!!!

Baráti üdv mindenkinek:

Teddy
[/b]


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#71 2005-02-14 17:13:43

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Derya!

Hát érzékeny a kérésed, mert alaphelyzetből nem lehet kivenni a G-70 gyári stílusait. Van rá lehetőség, de ebben nem áll módomban segíteni. Amúgy nem sok értelme van kivenni a gyári stílusokat, mert teljes mértékig a G-70 tulajdonságaira vannak szabva. Tegyük fel, ha egy stílust átviszel egy VA sorozatba, biztos, hogy a hangszínek nem lesznek megfelelőek, mert a G-70 stílusai teljesen más hangszíneket használ, mint a VA stílusai. A másik buktatója az INTRO/ENDING lesz! Ugye a G-70-ben 4 INTRO/ENDING található, míg az előző hangszerekben többnyire egy volt. Hát itt egy picit begajdulhat a hangszer, melybe átvitted a stílust. Nos szerintem fordulj inkább a Chris MIDI-hez  chrismidistudio.hu tudom, hogy nem a legjobb stílusok, de egy pici munkával jól áthangszerelhetőek a stílusaik!

Üdv:

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#72 2005-02-14 08:15:27

derya
Tag
Küldő: Veresegyház
Regisztrált: 2003-11-19
Üzenetek: 2
Weblap

Re: G-70 technikai fejtegetések

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy a Roland G-70 gyári stílusait hogyan lehetne megszerezni?

Ákos

Kilépett

 

#73 2005-01-26 16:05:25

Fekete4
Tag
Regisztrált: 2005-01-26
Üzenetek: 3

Re: G-70 technikai fejtegetések

Hello!

Nekem is a CF bevált: 512 Mbyte ára (Kingstone) PCMCIA-vel együtt bruttó 15 eFt. Szerintem OK.

Kilépett

 

#74 2005-01-20 13:01:03

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Minden kedves Kísérőautomatikás Zenész barátom!!!

2005. Február 17-én délután 16-tól KÍSÉRŐAUTOMATIKÁS SZINTI TECHNIKAI OKTATÁST tartunk a ROLAND ZENEGALÉRIÁBAN!!!
A jelentkezés díjtalan, viszont a létszám valamelyest korlátozott, úgyhogy jó előre jelentkezzetek a zenegaleria@rolandee.hu címen, vagy telefonon: 06-1-239-97-56

Mindenkit várunk sok szeretettel!

Üdv

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

#75 2005-01-20 12:51:26

Karnyo
Guru
Küldő: Budapest
Regisztrált: 2003-10-02
Üzenetek: 129

Re: G-70 technikai fejtegetések

Szia Fiok!

Örülök, hogy a CF kártyát választottad, remélem meg leszel elégedve vele!
A kérdésedre a válasz:

Amenyiben számítógéppel szeretnél file-kat másolni a kártyára a következőkre kell figyelned! Ha számítógépes intézőprogrammal megfigyeled a kártyán találsz mappákat. Van közöttük sima SONG, STYLE, USER PROGRAM stb... mappa. Amikor számítógéppel másolsz adatot nem ezekbe a mappákba kell belemásolnod, hanem, ha mondjuk SMF-et másolsz akkor a PUT NEW SONG HERE mappába másold be! A stílusnál  a PUT NEW STYLE HERE mappa és így tovább. Amikor visszarakod a G-70-be a kártyát a hangszer automatikusan egy scanning funkciót futtat végig a kártyán és érzékeli, hogy új dalok, vagy stílusok kerültek a kártyára és automatikusan átmásolja a sima SONG/STYLE mappába a file-kat. Ezután már látja a hangszer is a dalokat vagy stílusokat és mehet a muzsikálás!!!

Üdv

Teddy


Kar-Esz - Végtag harmadik fok leszállítva

Kilépett

 

Fórum lábléc