www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#51 2013-05-29 10:59:15

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Üdv!

Mielőtt importálásra kerül a sor, a hangszerből (teszt szempontjából) törölni kéne az előzőleg módosított stílusokat és a pendriveon is "csak" a már számítógéppel átalakított verziók legyenek.

Kilépett

 

#52 2013-05-28 11:32:55

csupafül
Tag
Regisztrált: 2013-05-28
Üzenetek: 3

Re: Roland GW 8 segítség

Először is mindenkit üdvözlök ! A gondom a következő : pár hetes Roland GW-8- as tulaj vagyok, most kóstolgatom a hangszert - ami nagyon tetszik- stílusokat szerkesztgetem át  (sounds, hangerőt, effekteket) a "write " paranccsal átírom a gépbe , aztán mikor egy csomót átszerkesztettem ezt átmentettem pendrivra. A pendrive tartalmát a Pc- én Style Works -ban még az átszerkesztett változatban látom, de , mikor ezt újra töltöm a gépbe, akkor a szerkeszett tartományaim az eredeti kezdeti állapotban jelennek meg. És a hangszernél is, ha kikapcsolom, majd újta bekapcsolom akkor az átírt stilusaim helyett az alap van meg. Mit rontottam el ? A másik kérdés  egy style intro részét külön lehet-e editálni a többitől függetlenü és ha igen akkor milyen módon ?

Kilépett

 

#53 2013-02-08 13:25:01

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Ez jó hír!

Így a legjobb, a legolcsóbb és a legegyszerűbb!

Öröm és bódóttá! lol

Kilépett

 

#54 2013-02-08 13:22:41

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Roland GW 8 segítség

Megérdeklődtem mi a helyzet "elhangolódás" ügyben.. a helyzet a következő: ajánlottam a srácnak,hogy nézze meg a Pitch Bend kart, jól mozgassa meg,nézze át a midiket,ami sérült, azt törölje.. ha ez sem segít, Factory reset,ha az sem, akkor Update, ha az sem, akkor szervíz.. a végeredmény annyi, hogy a Picth Bend kart megmozgatta,kidobott pár midit, és azóta nem jelentkezik a probléma,mindenki nagy örömére.. tehát valószínű hogy valamelyik midi volt a "ludas",vagy a P.Bend kar.. úgyhogy Csavar-nál a pont.. nem véletlenül ő a Guru.. köszi...

Kilépett

 

#55 2013-02-07 21:54:34

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Roland GW 8 segítség

Az az igazság,hogy én is kíváncsi vagyok,elhangolódás ügyben hogy áll  helyzet, rá is kérdezek a sráctól hogy megoldódott-e a probléma?.. Update hangszerboltban történt,azt tudom(ott voltam),tehát elvileg azzal nem lehet baj.. na,holnap "okosabb" leszek.. köszi Csavar a tanácsokat!

Kilépett

 

#56 2013-02-06 14:04:20

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland GW 8 segítség

Igen. Értem.

Csavar írta:

Én sem találkozom vele szerencsére, de olyasmire gondolok, mint egy félresikerült update esetén...tehát NAGYON ritka eset.

Szerintem tuti szoftveres dolog, kéne az a Factory Reset smile

Ha egy hangszernél egy alaplap elszáll, drasztikus hiba lépne fel, de nem hinném hogy lenne hibaüzenet...de ez csak tipp. Nem láttam még szerencsére.

Kilépett

 

#57 2013-02-06 13:45:23

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Én sem találkozom vele szerencsére, de olyasmire gondolok, mint egy félresikerült update esetén...tehát NAGYON ritka eset.

Szerintem tuti szoftveres dolog, kéne az a Factory Reset smile

Ha egy hangszernél egy alaplap elszáll, drasztikus hiba lépne fel, de nem hinném hogy lenne hibaüzenet...de ez csak tipp. Nem láttam még szerencsére.

Kilépett

 

#58 2013-02-06 13:08:51

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland GW 8 segítség

Szia.
Mi tudja az alaplapot "hazavágni"? Áram ingadozás? Vagy mi? Még nem is hallottam ilyent az újabb Rolandoknál,hogy alaplap kibukik. A kijelzőre nem is küld hiba üzenetet ha az alaplap van elszállva?Csak simán produkálja a Kolléga által írt hibát? Amúgy mennyibe fáj az alaplap csere?
Jó sokat kérdezetem egyszerre. Remélem nem gond.

Csavar írta:

Helló!

Remélem elég lesz a Factory Reset, vagyis "megúszható" szoftveres problémaként. A rosszabbik eset a hardveres csere, ez remélem nem az alaplapot érinti, mert az drága sad

Kilépett

 

#59 2013-02-06 12:41:20

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Helló!

Remélem elég lesz a Factory Reset, vagyis "megúszható" szoftveres problémaként. A rosszabbik eset a hardveres csere, ez remélem nem az alaplapot érinti, mert az drága sad

Kilépett

 

#60 2013-02-06 08:29:38

Rolandos
Tag
Regisztrált: 2013-02-05
Üzenetek: 43

Re: Roland GW 8 segítség

Csavar írta:

Üdv!

- akkor sorban - roll

1. vokál processzor: a VE és a VP teljesen más. Valóban a VP midi-alapú egyfajta vocoder szisztémát követve, plusz a speciális duó és trió hangzások. A VE-sorozat csak audió szekciót effektezi és a hangmagasságot beállítások és a kromatikus hangoló segítségével "lövi be". Mindenképp ki kellene próbálni! A legtöbben a VE-sorozatot vásárolják, az a hagyományos ének-effekt és annál több kategória győztese smile

2. Mp3: eleve egy tömörített formátummal csak a baj van wink
Ha nagyon jó minőségben kell a változtatás, akkor az eredeti wav (grab cd-ről) és szoftver (DAW, például Sonar) a megoldás!

3.GW-8: az elhangolódás egy midi-fájl okán lép föl és ha tartós marad akkor sajnos nagy a baj! Ajánlott a Factory Reset és a "gyanús" midi-fájlok kerülése  hmm

Sziasztok.
Szia Csavar!
" az elhangolódás egy midi-fájl okán lép föl és ha tartós marad nagy a baj." Ez milyen problémára utalhat? Valamilyen részegység csere vagy valami más? Esetleg szoftveres gond?

Kilépett

 

#61 2013-01-30 10:33:46

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Üdv!

- akkor sorban - roll

1. vokál processzor: a VE és a VP teljesen más. Valóban a VP midi-alapú egyfajta vocoder szisztémát követve, plusz a speciális duó és trió hangzások. A VE-sorozat csak audió szekciót effektezi és a hangmagasságot beállítások és a kromatikus hangoló segítségével "lövi be". Mindenképp ki kellene próbálni! A legtöbben a VE-sorozatot vásárolják, az a hagyományos ének-effekt és annál több kategória győztese smile

2. Mp3: eleve egy tömörített formátummal csak a baj van wink
Ha nagyon jó minőségben kell a változtatás, akkor az eredeti wav (grab cd-ről) és szoftver (DAW, például Sonar) a megoldás!

3.GW-8: az elhangolódás egy midi-fájl okán lép föl és ha tartós marad akkor sajnos nagy a baj! Ajánlott a Factory Reset és a "gyanús" midi-fájlok kerülése  hmm

Kilépett

 

#62 2013-01-29 20:56:23

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: Roland GW 8 segítség

Sziasztok! Már régen jártam itt, ám most tanácsot szeretnék kérni:az egyik ismerősöm GW-8 hangszere olyat csinál,hogy bekapcsolás után kb 10-20 perccel "elhangolódik".. általában egy fél hanggal arrébb megy.. valami tanács,okosság kellene,mi lehet a gond.. nem Magyar állampolgár,de a hangszer itt lett vásárolva Magyarországon,de már értelemszerűen nem garanciás,mert ugye akkor nem tenném fel a kérdést itt! Elég sürgős lenne,ha valaki tudna válaszolni(esetleg a Guru),hogy találkoztatok-e már ilyennel,mi a teendő stb... köszi! Üdv!

Kilépett

 

#63 2012-12-15 21:06:34

Csordi
Tag
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 25

Re: Roland GW 8 segítség

ÜDV Srácok!
szeretnék egy-két tanácsot kérni valami programra amivel mp3-at minél jobb minőségben lehetne transzportálni mondjuk 2-3 hangig!
köszönettel csordi!

Kilépett

 

#64 2012-05-15 21:42:05

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: Roland GW 8 segítség

Szia!
Tényleg nem a roland forumra tartozik a téma, de zenészek vagyunk és emberek.
Én 1 TC-vel küldöm és faja.
A lényeg hogy MIDIS gépet vegyél, amiben van effekt is, így kevesebb a holmid.
Egyébként meg jobb a külső effekt+vokálgép, mert nem kutyulja össze a midi parancsokat.(effekt arányok)
A boss VE-20 nem midis, a vp-7 ugy tom az.
Ha egyszerre használsz vokálgépet és sustain pedált akkor biztosan jót fogsz majd táncolni.
Remélem tudtam segíteni.


matrixxxzsolt írta:

Sziasztok tudom nem ide tartozik amit most kerdezek de nagyon szuksegem lenne a velemenyetekre   ; vokal proceszort szeretnek vasarolni amivel varazslatosabba lehet tenni az elo eloadast mit ajanlotok ?? tc helikon m vagy ve 20 vagy roland vp 7 vagy ve 5  ?? mi lenne az igazi jo valasztas??az a baj hogy nincs lehetosegem eloben kiprobalni!! koszonom nagyon varom a valaszt!!

Kilépett

 

#65 2012-05-15 20:43:17

matrixxxzsolt
Tag
Regisztrált: 2010-11-12
Üzenetek: 75

Re: Roland GW 8 segítség

Sziasztok tudom nem ide tartozik amit most kerdezek de nagyon szuksegem lenne a velemenyetekre   ; vokal proceszort szeretnek vasarolni amivel varazslatosabba lehet tenni az elo eloadast mit ajanlotok ?? tc helikon m vagy ve 20 vagy roland vp 7 vagy ve 5  ?? mi lenne az igazi jo valasztas??az a baj hogy nincs lehetosegem eloben kiprobalni!! koszonom nagyon varom a valaszt!!

Kilépett

 

#66 2012-04-10 21:03:05

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: Roland GW 8 segítség

Szia!
www.coolstylesgw8.mlap.hu  innen tölthetsz le stílusokat.








amate írta:

Sziasztok!
Ne haragudjatok,hogy így " belepofátlankodok" az itt lévő "életbe" így új tagként. Örököltem egy szintetizátort(GW8),melyhez stílusokat keresek és egyéb olyan trükköket,amivel életszerűbbé és hitelesebbé lehet tenni a hangzást. Elsősorban Republic(beat) stílusok érdekelnének,vagy az,hogy ezeket hogyan tudnám elkészíteni,és ezek mennyire bonyolultak. Válaszotokat előre is köszönöm,
Üdvözlettel:
amate

Kilépett

 

#67 2012-04-10 20:34:25

amate
Tag
Regisztrált: 2012-04-10
Üzenetek: 1

Re: Roland GW 8 segítség

Sziasztok!
Ne haragudjatok,hogy így " belepofátlankodok" az itt lévő "életbe" így új tagként. Örököltem egy szintetizátort(GW8),melyhez stílusokat keresek és egyéb olyan trükköket,amivel életszerűbbé és hitelesebbé lehet tenni a hangzást. Elsősorban Republic(beat) stílusok érdekelnének,vagy az,hogy ezeket hogyan tudnám elkészíteni,és ezek mennyire bonyolultak. Válaszotokat előre is köszönöm,
Üdvözlettel:
amate

Kilépett

 

#68 2012-03-19 11:58:03

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Ez már szinte egy BK-5 roll

Kilépett

 

#69 2012-03-15 11:52:29

matrixxxzsolt
Tag
Regisztrált: 2010-11-12
Üzenetek: 75

Re: Roland GW 8 segítség

Barcsak lenne 3 as frisittes a preludhoz is mert az nagyon kellene, es akkor lenne igazan jo hangszer ha megoldanak a favorit hangszinek kimenteset tobb ritmust lehessen beletolteni ,tobb performance elmentesi lehetoseg es egy upper 2  ezt ha megoldanak bolgod ember lennek!de lehet hgoy ez csak egy alom marad!

Kilépett

 

#70 2012-03-13 15:31:01

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Üdv!

Music Messe után okosabbak leszünk, az én tippem hogy nem lesz...de ez szubjektív roll

Kilépett

 

#71 2012-03-08 20:45:29

gw8 tulaj
Tag
Regisztrált: 2011-12-22
Üzenetek: 14

Re: Roland GW 8 segítség

Jó estét Mindenkinek.
Lesz, vagy már van a Gw8-hoz, Version-3 szoftver?
Mit lehet tudni róla?

Kilépett

 

#72 2012-02-29 11:42:04

gw8 tulaj
Tag
Regisztrált: 2011-12-22
Üzenetek: 14

Re: Roland GW 8 segítség

Szia.
Köszi a választ.

Csavar írta:

Üdv!

Nos ez visszatérő probléma és simán lehet, hogy nálad is ez volt.

FAT: még DOS-tól kompatibilis (tehát ez a régebbi) és max. 2gigáig működik.

FAT32: az újabb(talán Win98-tól felfelé) és XP-től felfelé formázható 32gigáig.

Tehát ajánlott a FAT32!

Kilépett

 

#73 2012-02-29 10:29:52

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Üdv!

Nos ez visszatérő probléma és simán lehet, hogy nálad is ez volt.

FAT: még DOS-tól kompatibilis (tehát ez a régebbi) és max. 2gigáig működik.

FAT32: az újabb(talán Win98-tól felfelé) és XP-től felfelé formázható 32gigáig.

Tehát ajánlott a FAT32!

Kilépett

 

#74 2012-02-29 10:01:07

gw8 tulaj
Tag
Regisztrált: 2011-12-22
Üzenetek: 14

Re: Roland GW 8 segítség

Üdv. Csavar.
Olvastam a Gw8 könyvében, hogy "FAT"-ra kell formattálni, nem FAT32-re.
Mi a különbség a két formattálás között? Vagy ninncs is különbség valójában? Hmmm, nem tudom.
Ha "FAT"-ra formáztam akkor a szinti be sem akarta olvasni, a bekapcsolás után megállt a "GW8" képernyőn és csak volt nem csinált semmit.
Lehet,hogy tovább kell várnom,hogy beolvassa?

Csavar írta:

Üdv!

A nagyobb pendrive (4 giga feletti) "csak" az olvasási sebesség csökkenését okozhatja, ez a FAT32 és az indexelés rendszere miatt fordulhat elő. Szerintem is jobb a két gigás pendrive, az előbbiek miatt.

Amennyiben az export funkció nem működik, de az import igen akkor már félsiker adott. Ebben az esetben az adott mentésre váró anyaggal lehet gond. Tippem: írásvédett midi-fájl...

Kilépett

 

#75 2012-02-28 13:02:34

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Roland GW 8 segítség

Hm. Rendben smile

Azért érdekes...

Kilépett

 

Fórum lábléc