www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#26 2009-08-27 10:54:48

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: Sonic Cell

Hello!

A szoftver frissítés egyszerű. Előtte ellenőrizd az aktuális verziódat, mert ha már az új van rajta, akkor szükségtelen megint felrakni. A Menu gomb megnyomása, majd a Cursor/ Value tárcsa forgatásával jutsz el a Version Info képernyőre.
A frissités művelete:
Másold be az új verziót (sonic_cell_up.bin fájl) a pendrive gyökér könyvtárába, csatlakoztasd a Sonic Cell-hez és ezután kapcsold be a készüléket. A frissítés automatikusan elindul. A "Completed" üzenet megjelenése után kapcsold ki a Sonic Cell-t, húzd ki a Pendrive-ot és kapcsold be normál módon.
A pendrive-al kapcsolatban azt tudom mondani, hogy esetleg próbálj ki egy másikat ( akár egy kisebb 1GB-ost is), hogy azzal is csinálja ezt a Windows 7.
Ez az operációs rendszer elég friss, mondhatni, lehet hogy nincs teljesen kész. Ilyen jellegű problémával még nem találkoztam és ez eléggé alap funkció , hogy működjön. Ha más nem segít próbáld meg egy XP-s vagy Vista-s géppel, bár továbbra is az a véleményem, hogy a pendrive a hibás vagy hardveresen nem teljesen kompatibilis.

Üdv

Joe

Kilépett

 

#27 2009-08-26 23:58:10

doktorúr
Tag
Regisztrált: 2008-11-16
Üzenetek: 44

Re: Sonic Cell

Sziasztok!
Ma vettem egy Sonic Cellt és a következő a problémám vele: Összekötöttem a számítógépemmel a Sonic Cellt, majd a S. Cellen megformáztam egy 2 Gigás pent. A számítógépen Win 7-est használok, s mikor bedugom a gépbe a pent, nem ismeri fel a Win 7. Mi a túrót csináljak, a műsoromat kellene összeállítanom, s nem tudom pendrive-ra rámásolni?!
Másik gond: Úgy láttam, hogy a Sonic Cellnek van 1.20-as verziója. Letöltöttem, de nem tudom, hogy milyen móson kell a S. Cellt driverét frissíteni. Nagyon megköszönném, ha segítenétek, mert a hétvégén muzsikálnom kellene és még sehol nem tartok.
Előre is köszönöm!

Kilépett

 

#28 2008-10-20 14:14:40

robimid
Tag
Regisztrált: 2008-08-05
Üzenetek: 113

Re: Sonic Cell

jankobacsi!
Dobj egy mail címet!

Kilépett

 

#29 2008-10-20 10:29:10

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Sonic Cell

jankobacsi: a GW-8 hangforrása a Sonic Cell, de nem ugyanaz! Még mindig nem úgy fog szólni, hiszen a GW-8 Tone/Wave alapú, míg a Sonic Cell Patch struktúrával dolgozik (1-4 Wave). Arról nem is beszélve, hogy a PC és BS üzenetek sem fognak érvényesűlni emiatt. A Sonic Cell egy szintetizátor modul és nem kíséretautomatikás hangszer (mint a GW-8, vagy az általad említett Discover 5M), ezt kéretik figyelembe venni.
Miért nem használod ki, hogy professzionális hangmodullal rendelkezel? yikes
A könyvtárazás egy dolog, próbáld ki a Playlist Editort!

És vedd figyelembe kérlek, hogy korlátozott a fájlkezelés...

Kilépett

 

#30 2008-10-20 08:54:14

jankobacsi
Tag
Regisztrált: 2006-10-03
Üzenetek: 16

Re: Sonic Cell

Üdv kedves Robimid!
Ha át tudna küldeni egy midit amit a GW-8 al készített szívesen megnézném sequencerrel mely kontrollereket és hogyan állította be.
Köszönettel

Kilépett

 

#31 2008-10-20 08:47:09

jankobacsi
Tag
Regisztrált: 2006-10-03
Üzenetek: 16

Re: Sonic Cell

Üdv!
Az igaz, hogy Sonic Cell hangforrás de azért nem mindegy, hogy 2X5 cm-es kijelzőn próbál az ember valamit kihozni belőle vagy a GW-8 normális és látható kijelzőjén.

Kilépett

 

#32 2008-10-19 20:28:22

robimid
Tag
Regisztrált: 2008-08-05
Üzenetek: 113

Re: Sonic Cell

Igen, GW8 al készítettem .... ami ugyebár Sonic Cell hangforrássmile

Kilépett

 

#33 2008-10-19 19:37:30

jankobacsi
Tag
Regisztrált: 2006-10-03
Üzenetek: 16

Re: Sonic Cell

Üdv!
Megcsináltam a könytárazást de sajnos a kis kijelzőn a loading üzenet továbbra is sokáig keseríti az ember idejét. A 300 nóta egy gitáros műsorának csak egy része midiben ráadásul nem is nagy állomány, így továbbra sem értem miért okoz neki ennyire sok gondolkodási időt. Még csak azt sem lehet mondani, hogy saját adatbázis rendszert állítana fel mint a nagyok pl:Discover5M aminél lehet nótát keresni többféleképpen. Ő ragazkodik a 001-3..nem tudom pontosan mennyi a vége számozáshoz. Gondolom szoftveresen van bénítva a dolog, hiszen ha ismer 3 karaktert miért nem mehet el 999-ig. Vagy akkor nem 6 percig loading-olna hanem két teljes órát? A hivatkozáson meghallgatható nóták meggyőzőek szépen szólnak de azt GW-8 al készítették.

Kilépett

 

#34 2008-10-19 10:50:01

robimid
Tag
Regisztrált: 2008-08-05
Üzenetek: 113

Re: Sonic Cell

jankobacsi!

Csavarnál az 5 pont!

http://entertest.atw.hu/

Ez azért jobban szól mint egy SB Live, vagy nem?? smile
Yo munkátsmile

Kilépett

 

#35 2008-10-18 22:35:13

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Sonic Cell

Alapállásban pendrive-ról 99-dalos playlisteket kezel. A 300 dal simán és jogosan lassít. Gondolom könyvtárazva sincs, ami tovább lassítja a Player-t. A midi fájlok valóban jóban szólnak a "gagyi" hangkártyán, mivel a nóta elején levő GM/GS reset utal a Sonic Cell-nél arra, hogy a saját valódi szintetizátor hangkészletét ne használja, csak a GM/GS hullámtáblát. Tessék áthangszerelni egy midi fájlt és meg lehet hallgatni a "csodát"... cool

Kilépett

 

#36 2008-10-18 21:39:07

jankobacsi
Tag
Regisztrált: 2006-10-03
Üzenetek: 16

Re: Sonic Cell

Üdv!
Az mp3 file-okat rendkívül jól adja vissza. De bármit próbálok vele midi hangmodulként NULLA a cucc!!! Rendkívül durván nyersen szól. Ha a pendrive-on 300 nóta van kb.6-percig "loading" üzenet. Nem akarom elhinni, hogy ilyen van, ennyi pénzért nem ezt várja az ember. Fölraktam keverőre a Sonic Cellt és a sz.gépem 20ezer forintos hangkártyáját teljesen megeggyező beállítás mellett több midifile-al GM, GS, G1, G8, Greges, Chrises nótákkal és minden alkalommal kellemesebben szólt a "gagyi" hangkártyám. A

Kilépett

 

#37 2008-09-02 15:28:46

jankobacsi
Tag
Regisztrált: 2006-10-03
Üzenetek: 16

Re: Sonic Cell

Üdv minden Sonic Cell használónak!
Ki tudna elfogultság nélkül nyilatkozni színpadi használhatóságáról? Igaz, hogy  borzasztó sok ideig tölti be a file-okat a pendrive-ról? Aki már használja szívesen vennék tőle pár infót.

Kilépett

 

Fórum lábléc