www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#101 2011-07-11 10:06:31

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Csak ismételni tudom magam big_smile

Csavar írta:

Amennyiben hazai forgalmazású hangszer jár hozzá a kézikönyv, ezt a központból postázzák.

Privátban jöhet a hangszer gyári száma és a postázási cím.

Kilépett

 

#102 2011-07-10 17:32:18

NKPeet
Tag
Regisztrált: 2011-07-10
Üzenetek: 1

Re: GW8

Kedves Csavar!

A pénteki nap folyamán vettem egy fél éves GW8 Ver. 2.0-át.

Az én problémám is hasonló, hogy nincs hozzá magyar nyelvű használati utasításom.

Igényelhetnék hozzá egy kézikönyvet. Ha kell még fizetek is érte, de így nélküle eléggé fel van rakva a mérce!sad

Várom válaszod!

Köszönettel, Nagy Krisztián Péter

Kilépett

 

#103 2011-06-29 11:38:25

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Amennyiben hazai forgalmazású hangszer jár hozzá a kézikönyv, ezt a központból postázzák.

Privátban jöhet a hangszer gyári száma és a postázási cím.

Kilépett

 

#104 2011-06-28 11:23:59

pepejeans
Tag
Regisztrált: 2011-06-28
Üzenetek: 1

Re: GW8

Sziasztok! üdv mindenkinek!
Segítségeteket szeretném kérni! Roland GW8e hangszerhez keresnék magyar nyelvű leírást !!!!!!!!!!!! S.O.S.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! hálásan köszönöm!!!!!!!!!!!!!!

Kilépett

 

#105 2011-06-22 13:11:44

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: GW8

Csavar írta:

Üdv,

az erősítőt nem ismerem, de ránéztem a googleban.

Próbáld ki ezt:

Ha a mikrofonod nem kondenzátoros, akkor a phantom ne legyen bekapcsolva.
Az erősítő limitere legyen bekapcsolva.
Mikrofont az egyes csatornára, hangszert az 5/6-ra kösd be.
A csatornák jelszintjei ne legyen nagyon kitekerve.
Mikrofonnál ne legyen használva a kompresszor.
Semmilyen effekt ne legyen használatban.
Érdemes kipróbálni mind a főkimenetet, mind a monitor kimenetet.

zsolesz írta:

Sziasztok. Nem rég írtam, hogy elszállt a Behringer keverő erősítőm.
Most abban szeretnék segítséget kérni, hogy vettem egy Yamaha Emx 312sc-t.
ROLAND E-50 van sztereóban rácsatlakozva és nagyon fel kell csavarni a "level-t" hogy valamennyire megszólaljon,
és már az alapzaj is elég nagy. (szinti hangerő felén van)
A led-ek a Master-nél pedig fel sem villannak, pedig már elég hangosan szól.
A másik problémám a mikrofonnal van, XLR-rel csatlakozik és épp hogy egy picit van csak felcsavarva a "level-je"
és már majd ki akar égni fenn a jelző led, és nagyon hangos a mikrofonom.
Tehát a kettőt nem nagyon tudom belőni úgy, hogy az erősítőt se hajtsam szét,
és alapzajom se legyen, mert ahogy írtam a szinti level már szinte max-on van, a miki-é pedig alig van felcsavarva,
és már nagyon hangos. (a mikrofon a szintihez képest)
Aki tud segíteni írjon nekem, mindenki véleménye érdekel.
Előre is köszönöm mindenkinek.
Üdv. Zsolesz

Az nem lehet, hogy használt keverőt vettél, és valamelyik csat szar?

Kilépett

 

#106 2011-06-21 18:35:56

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: GW8

dj bardi írta:

sziaszto van egy yamaha 2100 om es el akarnam cserelni egy gw 8 2 verzioval , velemenyt szeretnek kerni toletek.
Koszonom.

Ne cseréld le, megbánod...

Kilépett

 

#107 2011-06-21 09:58:42

dj bardi
Tag
Regisztrált: 2011-06-21
Üzenetek: 1

Re: GW8

sziaszto van egy yamaha 2100 om es el akarnam cserelni egy gw 8 2 verzioval , velemenyt szeretnek kerni toletek.
Koszonom.

Kilépett

 

#108 2011-04-19 15:20:44

Pysti25
Tag
Regisztrált: 2011-04-19
Üzenetek: 1

Re: GW8

Sziasztok. Most kaptam egy gw-at. Tudna valaki küldeni szerkesztett stílusokat. Nagyon megköszönném

Kilépett

 

#109 2011-03-13 11:20:22

beejaybudai
Tag
Küldő: Veszprém megye
Regisztrált: 2008-11-18
Üzenetek: 61
Weblap

Re: GW8

zsolesz írta:

Sziasztok.
Segítsetek már nekem abban, hogy a Reflex C-250 hangfalat érdemes-e
lecserélni Omnitronic DX-2522 hangfalra.
Köszönöm mindenkinek előre is.
Üdv. Zsolesz

Üdv!

Semmiképp nem érdemes!

Kilépett

 

#110 2011-03-06 12:55:52

Csordi
Tag
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 25

Re: GW8

Sziasztok,helló SAMPLER!
CIMBI ha nem gond és küldenél nekem egy-két midit amit te állítottál be,gondolok a controll-okra,effektekre szívesen megnézném őket,én is sok midit csináltam már gw-re,de néha érnek meglepik.... hátha okosabb lehetnék.én cakewalk-használok és ha kell és tudok midiben segíteni természetesen szívesen viszonozom!!!!!

cimem:toncsi30@index.hu

előre is köszönöm!de ha mástól is kapok segítséget azt is köszönném....

Kilépett

 

#111 2011-03-05 13:09:16

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: GW8

Szia !
Kösz,szuper ! Sonar 7-ben is tesztelve ! smile
Üdv !

Kilépett

 

#112 2011-03-05 11:51:26

Prazo
Tag
Regisztrált: 2010-02-15
Üzenetek: 23

Re: GW8

Sziasztok GW8 tulajok!

Megosztanék veletek egy általam módosított Sonar ins definíciós fájlt
GW8-E V2.0 verzióhoz.

Azokra gondoltam, akik gyakran szerkesztenek sonar-ban midit.

Users manual: smile
- A régi ins hivatkozást cseréld re erre  (régi törlése, új importálása)
- Az Instruments hozzárendeléseket állítsd be mindet 1-16ch erre.
(nem kell külön dobsávot kijelölni)

Használata:

Az összes sávon használható a GW8 összes hangszíne, legyen az Tone vagy DrumKit

A Patch Browser-ben nagyszerűen lehet keresni hangszínekre!

pl. beírod, hogy ORGAN - kidobja az összes Orgona jellegű hangszínt
pl. beírod hogy 1150 - kidobja az 1150-es hangszínt (Machine Gun)
pl. nem írsz be semmit - kidobja a gw8 összes választhaó hangszíneit sorrendben

Tehát:  lehet keresni hangszínt:

1. sorszám szerint
2. név szerint
3. jelleg szerint (Piano, Bass, Kit, Organ, stb...)

Úgy, ahogy a Tone List-ben is szerepel.

(csak az töltse le, aki érti hogy miről van szó!)

Tesztelve: Sonar 4, Sonar 8

Remélem kedvet kaptatok egy kis zeneszerkesztéshez.

http://prazo.uw.hu/GW-8E_v2.zip

Jó zenélést!

Utoljára szerkesztette Prazo (2011-03-05 11:51:54)

Kilépett

 

#113 2011-03-04 18:24:50

SAMPLER
Tag
Regisztrált: 2010-11-29
Üzenetek: 8

Re: GW8

Sziasztok!!

Én a GW-8 témához szeretnék röviden hozzászólni.Én már 15 éve használok Roland hangszereket,lassan egy éve hogy a GW-8-at is használom.Nekem az a véleményem,hogyha valaki szán elég időt,energiát ennek a gépnek a kiismerésére,a működési koncepció megértésére,az garantáltan nem fog csalódni.Én sávspecifikusan konkrétan erre a gépre írtam olyan minőségben midiket,hogy jópár zenészkolléga azt hitte mp3 szól....Én 2 Gb-os pendrivét használok,nekem még sosem fagyott le a gép,villámgyors a töltés,ilyen téren nálam korrektűl működik.Azt nem vitatom,vannak hiányosságai meg nehézségei főleg az élő játék terén,de ilyen árkategóriában azért ne hasonlítgassuk komolyabb meg nagyobb workstationokkal.....És azért mert valakinek nem jött be a gép,még nem kell elvenni  mások kedvét a vásárlástól,mindenkinek mások az elvárásai ill.az igényei.Valakinek a tyros sem tetszik,pedig 5-ször annyiba kerül mint ez a gép....Szerintem ár/minőség viszonyt nézve a GW-8 jó választás.

Kilépett

 

#114 2011-03-04 10:58:18

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Üdv,

az erősítőt nem ismerem, de ránéztem a googleban.

Próbáld ki ezt:

Ha a mikrofonod nem kondenzátoros, akkor a phantom ne legyen bekapcsolva.
Az erősítő limitere legyen bekapcsolva.
Mikrofont az egyes csatornára, hangszert az 5/6-ra kösd be.
A csatornák jelszintjei ne legyen nagyon kitekerve.
Mikrofonnál ne legyen használva a kompresszor.
Semmilyen effekt ne legyen használatban.
Érdemes kipróbálni mind a főkimenetet, mind a monitor kimenetet.

zsolesz írta:

Sziasztok. Nem rég írtam, hogy elszállt a Behringer keverő erősítőm.
Most abban szeretnék segítséget kérni, hogy vettem egy Yamaha Emx 312sc-t.
ROLAND E-50 van sztereóban rácsatlakozva és nagyon fel kell csavarni a "level-t" hogy valamennyire megszólaljon,
és már az alapzaj is elég nagy. (szinti hangerő felén van)
A led-ek a Master-nél pedig fel sem villannak, pedig már elég hangosan szól.
A másik problémám a mikrofonnal van, XLR-rel csatlakozik és épp hogy egy picit van csak felcsavarva a "level-je"
és már majd ki akar égni fenn a jelző led, és nagyon hangos a mikrofonom.
Tehát a kettőt nem nagyon tudom belőni úgy, hogy az erősítőt se hajtsam szét,
és alapzajom se legyen, mert ahogy írtam a szinti level már szinte max-on van, a miki-é pedig alig van felcsavarva,
és már nagyon hangos. (a mikrofon a szintihez képest)
Aki tud segíteni írjon nekem, mindenki véleménye érdekel.
Előre is köszönöm mindenkinek.
Üdv. Zsolesz

Kilépett

 

#115 2011-03-04 10:39:22

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Kedves fórumozók, a trágárság moderálásra kerül!

Kilépett

 

#116 2011-03-04 10:37:04

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Üdv!

Amennyiben felhasználói adat kerül a gépre, már nem alapbeállításokról beszélünk.

Nem vonom kétségbe, hogy lefagyasztható a GW-8, de ezt többnyire szoftveresen lehet elérni. Mivel a felhasználó által feltehető adat a stílusokra és a MIDI fájlokra vonatkozik, én úgy vettem észre hogy a hibaforrás többnyire ebben keresendő.

Az illegális MIDI-fájl az, amelyiknek a copyright adatai miatt nem menthetőek a beállításai és ez write error üzenetet dob az export funkció használata közben.

Kilépett

 

#117 2011-03-04 08:07:04

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: GW8

Üdv !
Jókat derülök ezen a régóta tartó,mazochista jellegű hangszerhasználaton smile
Abban igazat adok,hogy elég felemásra sikerült a gw,arranger is workstation is ,de egyik sem igazán smile A másik nagy hiba,hogy én a GM2 készletbe valamelyik-régebben méltán népszerű-E sorozat hangszíneit tettem volna be,annak se menjen el a kedve az egésztől,aki nem szeretne rögtön átszerkesztéssel vacakolni.Gondolom ennek technikai akadálya volt..
Bár nem ismerem az adatokat,de nagy tétben nem mernék rá fogadni,hogy ennek ellenére rossz lenne az eladási statisztikája világszerte.
A youtube-os hobbi videókat hagyjuk szerintem,bármelyik márkáról található olyan felvétel ,ami alapján biztos nem venné meg senki:)
Üdv.

Utoljára szerkesztette matrix64 (2011-03-04 08:24:00)

Kilépett

 

#118 2011-03-03 21:34:18

Esernyő
Tag
Regisztrált: 2011-03-02
Üzenetek: 6

Re: GW8

Üdv! (mégegszer)

Mesélek még az illegális MIDI fileokról a kollégának. Kis hazánban egyszer nagyon nagyon régen elkezdtek MIDI Fileokat gyártani. Először egyen, majd ketten. Utánna összefogtak, hogy ejnye bejnye mi vagyunk a szövetség és a hatóság. Felhatalmazták magukat, hogy buzeráljanak mindekit akit csak el tudnak érni. Szed le, vedd le, töröld le stb.

Biztosan jó páran emlékeznek még arra, hogy a MIDI forgalmazó alapító királyok annak idején alig feltört Steinberg és klf. programokat árultak, ha jól emlékszem ugy 7-10 eft-os nagyságrendben, mellékelve a hozzá tartozó crack fileok-kal.
(Boriték, levelezés, CD emlékbe eltéve)

Ugyhogy elmegy mindenki a sunyiba aki legális és illegális MIDI fileok-ról beszél.

Aki tud hangszerek játszani annak nem kell. Akinek kell megveszi. Aki meg semmit sem tud az beteszi a Gw8-ba az eredeti számot és gombnyomásra agyonnyomoríthatja sztereo középet és vinnyoghat rá kedve szerint.

Üdv

Utoljára szerkesztette Esernyő (2011-03-04 08:58:11)

Kilépett

 

#119 2011-03-03 20:11:56

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

Sziasztok! Na ilyen jót már rég nevettem.

Kilépett

 

#120 2011-03-03 19:49:14

Esernyő
Tag
Regisztrált: 2011-03-02
Üzenetek: 6

Re: GW8

Üdv!
Akkor sorban.

Nincs illegális MIDI file. A francot sem érdekli a MIDI lejátszás elég volt egy GM,GS gyári midit bele tenni egy életre elmegy mindenki kedve a MIDI lejátszástól. Igen át kell dolgozni mindezt mondanák a hozzáértők. Igen és mit csináljak a dob sounddal. Ritka rossz .

User bank -GW8 ból letöltött (leírás szerinti módon) stilusok L és E verzióból , leírás szerint feltöltve. Gyorsabban tekert jog és láss teljesen kifagy.Mit dolgozzak át ? Mit cseréljek le?

Helyes nem op rendszer, frimware van meg alatta betöltő loader. Géppel (GW8) formázott 2 Gygas pendrive és lassú. Nagyon lassú. Persze ez izlések kérdése.

Biztos nagyon hülye vagyok de az alap stilusok mondjuk a legrosszbbak amit eddig hallottam. Ha egy heti baszakodás után sem tudok rájátszani egy normális élvezhető feelingű számot akkor gáz van. Ha elveszed a stílust csak a dobot nézed akkor ember legyen a talpán aki arra normálisat tud rájátszani. Most az jön akkor nem tudok zenélni. Biztosan.
Javaslom pl a blues nevűt. Vagy nézzük a jazz vagy bigband stilusokat. Egy cirkuszi hangszerelési feeling. Az alap ritmikai képletekről  nem is beszélve.

Ez a hangszer kielemezve és általánosságban is rossz. Nem kell nekem hinni . Elég a külföldi fórumokon utánna olvasni.
Ha valaki megnézi a hangszerről szoló video bemutatókat nem fog jót találni . Kivéve egyet ahol mp3-a játszik rá egy francia kolléga. Ja de az más műfaj. Mp3 lejátszóm nekem is van.

Annál jobban nem minősit  egy hangszer az, hogy nincs használt ára. Vagy magyarul képtelenség eladni.

Üdv

Kilépett

 

#121 2011-03-03 13:58:58

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Üdv!

Számomra ez is csak egy vélemény wink

Hangsúlyozva ismét, nem kell látatlanban megvenni semmilyen hangszert. Ki kell próbálni!
Alap stílusok rosszak: ez szubjektív!
Lassú operációs rendszer: na az nincs, firmware van wink
Hajlamos lefagyásra: kérdés  mitől?!? Mert alapesetben kizárt!! Illegális Midi-fájlok? Nem megfelelően konvertált adatok (smf, stílus)?
Lassú betöltés: nagy pendriveról, a fat32 indexeléses rendszere miatt és jó sok adat esetén természetes, a hangszer alapesetben nem tölt sokáig.

Én ezt csak azért írtam, hogy "más" vélemény is legyen big_smile 

@robrtzenesz: itt nem hurrog le senki, csak valakinek tetszik egy dolog és valakinek nem. Vélemények big_smile

Ettől függetlenül mindenféle vélemény érdekelhet bárkit...véleményezzetek bátran, csak ne általánosítsatok ha lehet wink

Esernyő írta:

Sziasztok!
Megkértek tesztelni egy Roland GW8-t, mert problémásnak itélte a zenész kolléga. Roland párti vagyok 30 éves szakmai múlttal , de én még ilyen kezelhetetlen hangszerrel nem találkoztam. A hangszinei természetesen jók, de minden más rossz. Rosszak az alap stílusok, lassú operációs rendszer, lassú betöltés ,hajlamos a lefagyásra és lehetne sorolni a végtelenségig.
Ez nem felhasználóbarát hangszer.
Ha valaki venni akar élőben is próbálja ki , ne fogadja el készpénznek az írásokat, hozzászólásokat az interneten fenn lévő videókat mert nagyot fog csalódni.
Bocs ha valakit bánt, ez csak figyelemfelhívás.
Ezen az árszinten fényévekkel jobb hangszerek vannak.

Kilépett

 

#122 2011-03-03 10:27:16

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: GW8

Esernyő írta:

Sziasztok!
Megkértek tesztelni egy Roland GW8-t, mert problémásnak itélte a zenész kolléga. Roland párti vagyok 30 éves szakmai múlttal , de én még ilyen kezelhetetlen hangszerrel nem találkoztam. A hangszinei természetesen jók, de minden más rossz. Rosszak az alap stílusok, lassú operációs rendszer, lassú betöltés ,hajlamos a lefagyásra és lehetne sorolni a végtelenségig.
Ez nem felhasználóbarát hangszer.
Ha valaki venni akar élőben is próbálja ki , ne fogadja el készpénznek az írásokat, hozzászólásokat az interneten fenn lévő videókat mert nagyot fog csalódni.
Bocs ha valakit bánt, ez csak figyelemfelhívás.
Ezen az árszinten fényévekkel jobb hangszerek vannak.

Na én erről dumálok itt egy fél éve, és mindenki lehurrog..... legalább 1 ember egyetért velem...

Kilépett

 

#123 2011-03-02 23:07:13

Esernyő
Tag
Regisztrált: 2011-03-02
Üzenetek: 6

Re: GW8

Sziasztok!
Megkértek tesztelni egy Roland GW8-t, mert problémásnak itélte a zenész kolléga. Roland párti vagyok 30 éves szakmai múlttal , de én még ilyen kezelhetetlen hangszerrel nem találkoztam. A hangszinei természetesen jók, de minden más rossz. Rosszak az alap stílusok, lassú operációs rendszer, lassú betöltés ,hajlamos a lefagyásra és lehetne sorolni a végtelenségig.
Ez nem felhasználóbarát hangszer.
Ha valaki venni akar élőben is próbálja ki , ne fogadja el készpénznek az írásokat, hozzászólásokat az interneten fenn lévő videókat mert nagyot fog csalódni.
Bocs ha valakit bánt, ez csak figyelemfelhívás.
Ezen az árszinten fényévekkel jobb hangszerek vannak.

Kilépett

 

#124 2011-02-07 18:39:36

mulatosokk
Tag
Regisztrált: 2010-07-11
Üzenetek: 24

Re: GW8

Köszönöm, ez sikerűlt.

Kilépett

 

#125 2011-02-07 16:49:57

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

@orultzenesz: ez nagyban függ attól, hol fog megszólalni. Más kellhet egy buliban és otthonra is és nem csak hangerőben big_smile

@mulatosokk: a Part View gomb 2× megnyomásával jön elő a kezelőfelület.

Kilépett

 

Fórum lábléc