www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#76 2011-10-10 18:42:22

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: GW8

Kedves fórumozók,tisztelt moderátorok! Bár nem kifejezetten Gw8-ról fogok írni,remélem elolvassátok:Minden tiszteletem a Roland magyarországi képviseletének,a mindig szakszerű,emberi, segítségért,ilyen még 1 ebben az országban nincs!!! Köszönet érte! Más fórumokon eszméletlen Köcsögök vannak....

Kilépett

 

#77 2011-10-10 10:41:26

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Első körben írásvédettségre tippelnék, valamint tartalmaz pár nem odaillő midi-üzenetet...ettől fagyhat.

orultzenesz írta:

Sziasztok!

Galériásoktól kérdezném: áthangszereltem 1 betöltött user stílust és nem engedi menteni, azt írja h write error.(pedig van szabad mem.)
Ezután több user stílust elront meg lefagy stb...
Csináltam factory resetet de akkor is ugyanez a gond.Mia baj.(gw8)

Kilépett

 

#78 2011-10-09 18:55:50

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

Sziasztok!

Galériásoktól kérdezném: áthangszereltem 1 betöltött user stílust és nem engedi menteni, azt írja h write error.(pedig van szabad mem.)
Ezután több user stílust elront meg lefagy stb...
Csináltam factory resetet de akkor is ugyanez a gond.Mia baj.(gw8)

Kilépett

 

#79 2011-09-30 07:42:06

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

Rolandman írta:

Szia orultzenesz!!

Lenne egy kérdésem,te biztos ebben is szakértő vagy.Midi editornak a cakewalk 9-et használom,és olyan kérdésem lenne,hogy a dalok elejéről hogy kell kivenni az üres részeket hogy hamarabb induljanak a dalok???(a controllerektől a kezdésig)Van 1-2 dal amelyik elég sokára szólal meg amíg eléri a midi eseményeket.......Köszi előre is!!!Üdv!!!!

Szia!

Értem mire gondolsz.
Miután betöltöd a midi dalt lesz ott több sávon zen.(dobok, basszus stb...)
Keresd meg azt a sávot amelyik legelöször szólal meg.( ez lehet több sáv is)
Csak azokat töröld ki.
Ezzel eléred h egyböl szoljon a midi.
A bökkenő annyi h ujra kell hangszerelni, mert az elején nem látható program change üzenetek is vannak amik fontosak a hangszereléshez.
A legkönnyebb ha áthangszereled a midit és felveszed mp3-ba, annak az elejét meg simán levágod akár 1 sound forge-al.
Én így csinálom és bejött, mert gyors.
Akár 1 órás folyamatos mixet is tudsz így midikből készíteni ami 1 buliba fontos.

Kilépett

 

#80 2011-09-29 20:06:54

Rolandman
Tag
Regisztrált: 2011-09-13
Üzenetek: 9

Re: GW8

Szia orultzenesz!!

Lenne egy kérdésem,te biztos ebben is szakértő vagy.Midi editornak a cakewalk 9-et használom,és olyan kérdésem lenne,hogy a dalok elejéről hogy kell kivenni az üres részeket hogy hamarabb induljanak a dalok???(a controllerektől a kezdésig)Van 1-2 dal amelyik elég sokára szólal meg amíg eléri a midi eseményeket.......Köszi előre is!!!Üdv!!!!

Kilépett

 

#81 2011-09-14 11:17:13

Rolandman
Tag
Regisztrált: 2011-09-13
Üzenetek: 9

Re: GW8

Köszi szépen!!!

Kilépett

 

#82 2011-09-14 05:52:26

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

Rolandman írta:

Szia orultzenesz!!

Kipróbáltam amit mondtál tökéletesen működik a dolog,köszönöm mégegyszer!!!Viszont lenne még egy kérdésem.Ha a pendrivéről szeretnék egy biztonsági másolatot készíteni egy másik pendrivére ott is külön mindent fel kell másolgatni,vagy esetleg létezik valami módszer amivel úgymond klónozni lehetne a pendrivét????Köszi előre is!!!Üdv!!!

Szia!

Nagyon egyszerü a dolog:
A meglévő pendrive-ot  felmásolod pc-re(a ROLAND könyvtárat) azután kimásolod az új pendrive-ra.(érdemes előtte az ujat a gw8-al formázni)
Kell is h legyen biztonsági másolat!!!!

Utoljára szerkesztette orultzenesz (2011-09-14 05:53:04)

Kilépett

 

#83 2011-09-13 22:13:50

robson
Tag
Regisztrált: 2008-12-04
Üzenetek: 26

Re: GW8

Rolandman írta:

Szia orultzenesz!!

Kipróbáltam amit mondtál tökéletesen működik a dolog,köszönöm mégegyszer!!!Viszont lenne még egy kérdésem.Ha a pendrivéről szeretnék egy biztonsági másolatot készíteni egy másik pendrivére ott is külön mindent fel kell másolgatni,vagy esetleg létezik valami módszer amivel úgymond klónozni lehetne a pendrivét????Köszi előre is!!!Üdv!!!

Szia!
Nem kell mindent újra másolgatnod. Azt kell csinálnod, mint az első pendrivével. Elindítod a playlist editort, és az új pendrivére kitöltöd a meglévő listádat, ahogy az eredetivel csináltad.

Kilépett

 

#84 2011-09-13 20:13:24

Rolandman
Tag
Regisztrált: 2011-09-13
Üzenetek: 9

Re: GW8

Szia orultzenesz!!

Kipróbáltam amit mondtál tökéletesen működik a dolog,köszönöm mégegyszer!!!Viszont lenne még egy kérdésem.Ha a pendrivéről szeretnék egy biztonsági másolatot készíteni egy másik pendrivére ott is külön mindent fel kell másolgatni,vagy esetleg létezik valami módszer amivel úgymond klónozni lehetne a pendrivét????Köszi előre is!!!Üdv!!!

Kilépett

 

#85 2011-09-13 20:12:25

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

Rolandman írta:

Szia!!
Mindent így szoktam ahogy te is leírtad,ez a jobb egérgombos megoldás új volt.......Köszi a gyors választ!!!Üdv!!

Nincs mit.

Kilépett

 

#86 2011-09-13 18:58:24

Rolandman
Tag
Regisztrált: 2011-09-13
Üzenetek: 9

Re: GW8

Szia!!
Mindent így szoktam ahogy te is leírtad,ez a jobb egérgombos megoldás új volt.......Köszi a gyors választ!!!Üdv!!

Kilépett

 

#87 2011-09-13 13:51:02

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

Rolandman írta:

Sziasztok!!

Tudna valaki segíteni dalsorrend ügyben??Nekem olyan gondom van,hogyha utólag teszek bele egy dalt a műsorba,nem abc sorrendbe teszi fel a program,hanem a dallista végére.Ki lehet ezt kerülni valahogy???Vagy 1 dal miatt be kell másolni újból az egész műsort hogy abc sorrendben legyenek a dalok???Ez kicsit amatőr dolognak tűnik.......Előre is köszi a segítséget!!Üdv!!

Szia!

A playlist editorban csináld!
Készíts több alkönyvtárat pl zenék, disco, lassuk stb..
Miután rátetted a kiválasztott számot a könyvtárba, jobb egérgomb nyomva tartva húzd oda ahova szeretnéd(feljebb).
Így tudsz gyorsan sorrendet készíteni.
Az editor nem foglalkozik az abc-vel, az uj számot mindig legalulra teszi!
Vigyázz a karakter számmal és ékezet nélkül csináld!

Kilépett

 

#88 2011-09-13 12:58:38

Rolandman
Tag
Regisztrált: 2011-09-13
Üzenetek: 9

Re: GW8

Sziasztok!!

Tudna valaki segíteni dalsorrend ügyben??Nekem olyan gondom van,hogyha utólag teszek bele egy dalt a műsorba,nem abc sorrendbe teszi fel a program,hanem a dallista végére.Ki lehet ezt kerülni valahogy???Vagy 1 dal miatt be kell másolni újból az egész műsort hogy abc sorrendben legyenek a dalok???Ez kicsit amatőr dolognak tűnik.......Előre is köszi a segítséget!!Üdv!!

Kilépett

 

#89 2011-09-11 16:39:25

robson
Tag
Regisztrált: 2008-12-04
Üzenetek: 26

Re: GW8

orultzenesz írta:

robson írta:

Szia!
Köszönöm a tanácsot! Én is így használom. Bekapcsolom a LOCK funkciót, és akkor tartja a beállításokat. Csak az a baj, ha két szám között elfelejtem kikapcsolni, akkor hiába állítom másik performance-ra nem vált át. No akkor tudnak történni érdekes dolgok. Nagyon kell figyelni!

A lock gombot hosszan tartsd nyomva és állítsd be a tempot(vagy amit szeretnél) on-ra, nekem így megy.
Egyébként a performance és a stílus neve legyen eltérő mert össze keveri őket és nem vált át stílust.
Ha ugyanazt a stílust más-más hangokkal és effek beállításokkal szeretnéd, akkor is érdemes a stílust is átnevezni.

Szia!
Köszönöm a tanácsokat, sokat segítettél!
Üdv
Robi

Kilépett

 

#90 2011-09-11 12:07:52

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

robson írta:

Szia!
Köszönöm a tanácsot! Én is így használom. Bekapcsolom a LOCK funkciót, és akkor tartja a beállításokat. Csak az a baj, ha két szám között elfelejtem kikapcsolni, akkor hiába állítom másik performance-ra nem vált át. No akkor tudnak történni érdekes dolgok. Nagyon kell figyelni!

A lock gombot hosszan tartsd nyomva és állítsd be a tempot(vagy amit szeretnél) on-ra, nekem így megy.
Egyébként a performance és a stílus neve legyen eltérő mert össze keveri őket és nem vált át stílust.
Ha ugyanazt a stílust más-más hangokkal és effek beállításokkal szeretnéd, akkor is érdemes a stílust is átnevezni.

Kilépett

 

#91 2011-09-10 21:13:23

robson
Tag
Regisztrált: 2008-12-04
Üzenetek: 26

Re: GW8

Szia!
Köszönöm a tanácsot! Én is így használom. Bekapcsolom a LOCK funkciót, és akkor tartja a beállításokat. Csak az a baj, ha két szám között elfelejtem kikapcsolni, akkor hiába állítom másik performance-ra nem vált át. No akkor tudnak történni érdekes dolgok. Nagyon kell figyelni!

Kilépett

 

#92 2011-09-09 19:43:45

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: GW8

Hát,talán az,hogy van egy performance,amit megcsinálsz(stílus beállítás,hangszín stb..),elmented.és ugyanazt csak másik upper,layer hangszínnel,amire szintén tehetsz effekteket,mellé mented,és akkor csak váltasz,minden marad,csak az (upper,layer,vagy amit meg akarsz változtatni),változik meg a az általad beállított effektekkel... egy kicsit hülye megoldásnak tűnik,tudom, de más nem nagyon van...

Kilépett

 

#93 2011-08-31 08:57:31

robson
Tag
Regisztrált: 2008-12-04
Üzenetek: 26

Re: GW8

Joe írta:

Üdv!
A Performance Tone Edit funkcióval készített hangszíneket csak a teljes performance-el együtt lehet elmenteni.

Hát ez nagy kár! Valami ötlet esetleg?

Kilépett

 

#94 2011-08-30 17:54:52

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: GW8

Üdv!
A Performance Tone Edit funkcióval készített hangszíneket csak a teljes performance-el együtt lehet elmenteni.

Kilépett

 

#95 2011-08-30 17:51:37

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: GW8

Hasonló van a Fantomokban már...
Javasolni lehet, hogy legyen kíséret automatikás gépekben is.

Kilépett

 

#96 2011-08-28 10:01:28

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

Sziasztok!

Galériásoktól kérdezném h nem akar-e a Roland a szintikbe egy olyan funkciót bele tenni h a kijelzőn lehessen látni ÉLŐ zene közben 1 repertoár listát, vagy akár 1 txt szöveget?Nem karaokera gondolok hanem sima szövegre, amit pendriveról be lehetne tölteni.
Így nem kellene annyi szövegkönyv(amit ugye évente frissítünk), hanem sip-sup betöltenénk a fájlokat és akár 1 gombbal lapozhatnánk mint a kottát.
Nekem 1 ilyen fejlesztés nagyon jól jönne és szerintem másoknak is.
Lehetne a neve mondjuk realkotta funkció.

Kilépett

 

#97 2011-08-24 14:33:46

robson
Tag
Regisztrált: 2008-12-04
Üzenetek: 26

Re: GW8

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy több hangszín is van a hangszerben, ami sokkal jobban szólna, ha egy kicsi effekt stb lenne rajta. Ki is próbáltam, a Perform Tone Edit funkcióban. Az a gondom, hogy nem tudom hogy lehet elmenteni a változtatásokat. Pl van egy zongora hangszín, azon elvégzem a változtatásokat, és el szeretném menteni Pl zongora saját néven. Ha performance-ként mentem, akkor nem csak a hangszínt menti, hanem az éppen aktuális beállításokat is  Pl stilus stb. Ha valaki tudja a megoldást, kérem segítsen!
Előre is köszönöm!

Kilépett

 

#98 2011-08-06 19:19:59

jurij.es.a.szakkor
Tag
Küldő: Székesfehérvár
Regisztrált: 2006-02-19
Üzenetek: 67
Weblap

Re: GW8

treborsz írta:

Meg tudná valaki mondani mi a külömbség a Roland GW8E és a GW8L között.

Az "E" az európai, az "L" pedig a latin területre szánt modell. Az eltérő zenei ízlés miatt ezek úgymond "lokalizált" változatok, részben különböző - a területi zenei igényeket kielégítő - PCM hangkészlettel és stílusokkal.

Kilépett

 

#99 2011-08-06 19:12:01

bartizen
Tag
Regisztrált: 2008-01-20
Üzenetek: 44

Re: GW8

Szia! A GW8E kelet európai(köztük magyar) stílusokat tartalmaz a World stílusok közt míg az L latint. Októberben lesz 3 éve, hogy használom, kiváló szerkezet.

Kilépett

 

#100 2011-08-06 09:14:31

treborsz
Tag
Regisztrált: 2011-08-06
Üzenetek: 1

Re: GW8

Sziasztok. Meg tudná valaki mondani mi a külömbség a Roland GW8E és a GW8L között. Mennyire jók és megbízhatók ezek a hangszerek? Köszi. Üdv. Robi

Kilépett

 

Fórum lábléc