www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#926 2008-09-01 11:22:06

kollerk
Tag
Regisztrált: 2008-09-01
Üzenetek: 6

Re: GW8

Szia Attila!

A GW-8 működik multitimbrális hangmodulként is? Élő fellépéseken szeretném használni, kettéosztott billentyűzettel + hozzá midizni egy A-30 mesterbillenytyűzetet. A GW-8 menne mondjuk az 1-es és 2-es csatornán, az A-30 meg mondjuk a 3-as, 4-esen split módban.

Van Performance-mód, ami minden csatornán kiosztja a hangszínt és ugyanúgy használhatnám?

Köszi!

Üdv,
Chris

Utoljára szerkesztette kollerk (2008-09-01 11:30:34)

Kilépett

 

#927 2008-08-28 12:28:56

robimid
Tag
Regisztrált: 2008-08-05
Üzenetek: 113

Re: GW8

Szia Attila!

Hát nem tudom, de Kui bácsi valszeg rosszul emléxik, mert az enyémben is cserélt már gumit, méghozzá úgy, hogy 4 hónapos (!) volt a hangszer, tehát garanciában! Először nekem is bepróbálta ezt az "extrém körülményes" lehetőséget, vagy a szokásos "beleöntöttek valamit", csakúgy mint anno egy másik hangszeremnél "a pitch bender kar azért romlott el, mert nem rendeltetésszerűen lett használva" ( smile ) Félre ne értsd, semmi bajom Kuival, sőt! Mindegy. Nem is a gumival van a bibi, hanem az alatta lévő panelen az érintkezőkkel, ami az előző roland hangszereimmel ellentétben nem szén!!! (Tudom, mert mióta lejárt a garancia, én magam tisztogatom, ha ilyen problémém van vele) Ha gondolja utánanézhet Ő is! Tehát tényleg nem vitázni akarok, sőt köszönöm a segítségedet, de ezek a saját tapasztalataim, ezért voltam rá kíváncsi, hogy csak a GW7 billentyűzetéből spórolták ki a szén érzékelőket, vagy a GW8 is ilyen lesz?
Természetesen osztom a véleményedet, és ebben az árfekvésben nem vár senki hiper szuper dolgot, ahogy én sem, de a megbízhatóságot elvárja az ember, pláne ha minden nap dolgozik a hangszerével!
Mégegyszer köszönöm az infókat, és tényleg ne vedd kekeckedésnek, nem annak szántam!

Üdv
Robi

Kilépett

 

#928 2008-08-27 16:43:07

Vass Attila
Tag
Regisztrált: 2004-10-07
Üzenetek: 7

Re: GW8

Szia Robi!

Rákérdeztem az MP3 keresgetésnek lejátszás közben, ez valóban lehetséges lesz a GW-8-ban is.
Beszéltem Kui István szervizesünkkel is, kissé csodálkozva fogadta azt az állításodat, hogy a GW-7 billentyűzetével rengeteg gond lenne. Visszanézte az elmúlt egy évben a kontakt gumik cseréjét a GW-7 esetében, és egyetlen egyszer sem fordult elő ilyen hiba! Ráadásul azt mondja, hogy ilyen hiba csak nagyon extrém esetben fordulhat elő: pl. vmilyen erős oldószer kerül a levegőbe, ami a kontakt gumi felületét károsíthatja. Eloxidálódás sem fordulhat elő, hiszen szén érzékelők találhatók a kontakt gumik felületén, amelyek nem oxidálódnak. Ennél a a billentyűzetnél a meghibásodás mértéke mindössze néhány ezrelék.
A GW-8-ban ugyanez a billentyűzet mechanika lesz. A billentés tekintetében nyilvánvalóan van jobb a Roland termékein belül is, de véleményem szerint teljesen szubjektív megítélés az, hogy kinek mi a "jó" billentés. Szerintem egy ilyen árfekvésű hangszernek (bruttó 172.000 Ft lesz) teljesen elfogadható minőségű a billentése, én is aktívan játszom zongorán és szintetizátoron egyaránt és nem volt gondom a GW-8-al...
Üdv Attila

Kilépett

 

#929 2008-08-27 10:19:21

robimid
Tag
Regisztrált: 2008-08-05
Üzenetek: 113

Re: GW8

Szia Attila!

Köszönöm a gyors választ, ez így korrektnek tűnik. A GW7 -ben lehet keresni lejátszás közben is, gondolom ezt nem butították vissza a GW8 -nál smile
Még egy kérdés, ami nem a software-re vonatkozik, de hátha tudsz róla valamit: Ugyanaz a billentyűzet került bele, mint a GW7 -be? Mert az sajnos elkeserítően gyenge pontja a hangszernek sad Úgy értem szerkezetileg. A gumi alatti érinkezősor (Kui Pityu mester szerint) a GW7-ben teljesen más, mint a  többi Roland-ban, és nagyon könnyen eloxidálódik, ezért rengeteg dinamikai, illetve "nem szól ez és ez a billentyű" probléma van vele. Javítottak ezen valamit? A billentését már meg sem merem kérdezni smile
Üdv Robi

Kilépett

 

#930 2008-08-27 09:44:16

Vass Attila
Tag
Regisztrált: 2004-10-07
Üzenetek: 7

Re: GW8

Szia Robi!

Jelenleg nincs nálam a prototípus, így nem tudok mindenre válaszolni. Szeptember közepén visszakapom és akkor leellenőrzöm, amire nem tudok  most válaszolni. MP3-ra biztosan rá lehet játszani, azt próbáltam és lehet váltani MP3 és MID fájlok között, mivel az USB memórián ha keresgetsz, egymás alatt látod az MP-3 és MID fájlokat is. Emlékeim szerint lejátszás közben is tudsz keresgetni a USB memórián, de erre most nem mernék mérget venni.

Üdv
Attila

Kilépett

 

#931 2008-08-27 08:22:44

robimid
Tag
Regisztrált: 2008-08-05
Üzenetek: 113

Re: GW8

Szia Attila!

Olyan kérdésem lenne a GW8 -al kapcsolatban, hogy a pendrive-ról való lejátszás közben lehet e dalt keresni, váltani mp3 és midi között, illetve rá lehet e játszani mp3 -ra lejátszás közben?
Előre is köszi!

Kilépett

 

#932 2008-08-26 21:21:45

MidiTom
Tag
Regisztrált: 2003-10-23
Üzenetek: 9
Weblap

Re: GW8

Köszi, Attila!
Ha a HDD-vel kapcsolatban lesz infód, azt is kíváncsian várom.


MidiTom

Kilépett

 

#933 2008-08-26 17:43:02

Vass Attila
Tag
Regisztrált: 2004-10-07
Üzenetek: 7

Re: GW8

Szia MidiTom!

Pontos listát még nem kaptam az összes gyári stílusról, de megpróbálom bekérni a Japánoktól. Bemásolom ide a magyar vonatkozású 21 stílus nevét, amelyeket a GW-8-ra testreszabottan készítettünk el:
HUN Beat1
HUN Beat16
Csardas
HUN Disco1
HUN Disco2
HUN Disco3
HUN Disco4
HUN Disco5
HUN Disco6
HUN Disco7
HUN Discofox
Mulatos
Ragga
HUNRock&Roll
Roma kv
HUN Twist
HUN Rock1
HUN Rock2
HUN Polka
Latin-pop1HU
Latin-pop2HU

A külső HDD hansználattal kapcsolatban nincs információm, és most nincs nálam a prototípus sem, hogy kipróbáljam. Amit tudok, az az, hogy USB 2.00 Host csatlakozó található a GW-8-on, és ha leformatálod a rádugott Flash memóriát, akkor készít rajta egy könyvtárszerkezetet, amibe utána másolhatók a stílusok, dalok, beállítások. Ha egy HDD-t is így le lehet formatálni, akkor gondolom használható lesz. Utánanézek majd ennek is.

Üdv
Attila

Kilépett

 

#934 2008-08-25 21:20:28

MidiTom
Tag
Regisztrált: 2003-10-23
Üzenetek: 9
Weblap

Re: GW8

Szia Attila!

A beépített stílusok listája hozzáférhető már valahol?
Ja, és még egy kérdés. A Sonic Cell-t sokan használják külső HDD-vel. A GW-8 is tudja ezt kezelni?

Kösz!


MidiTom

Kilépett

 

#935 2008-06-24 16:02:19

Vass Attila
Tag
Regisztrált: 2004-10-07
Üzenetek: 7

Re: GW8

Szia!

Igen, új stíluskészlete lesz a GW-8-nak. A stílus struktúrája: 4 Intro, 4 Main, 4 Ending, STL kiterjesztésű stílusokat játszik le gyárilag. Mellékelnek majd hozzá egy Style Converter szoftvert, de még nincs semmi információm arról, milyen formátumokat tud majd konvertálni. Ha megtudom, majd megírom.
Minden gyári stílus - a magyarok is - egy zárt memória területen helyezkednek el, így nem lehet őket kimásolni USB memóriára. Viszont van lehetőséged az USB memóriáról bemásolni stílusokat is a User memóriájába, amelyek kikapcsolás után sem törlődnek.

Üdv,
Attila

Kilépett

 

#936 2008-06-24 15:01:52

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: GW8

Szia ! Kösz a választ,pár kérdésem lenne még.Új stíluskészlet lesz ?Kompatibilis lesz-e a régebbi stílusokkal illetve a fordítást meg lehet-e oldani a hozzáadott szoftverrel ?Ha jól értem akkor pl. a latin verzió stílusaihoz nem juthatok hozzá ha az E típust veszem ?

Kösz

Kilépett

 

#937 2008-06-24 14:10:57

Vass Attila
Tag
Regisztrált: 2004-10-07
Üzenetek: 7

Re: GW8

Sziasztok!

A Roland East Europe részéről én foglalkoztam a GW-8 úgymond lokalizált tartalmának feltöltésével. A gépkönyv, amelyet alul belinkeltetek, nem tartalmazza a GW-8E teljes hangszín és dobkészleteinek listáját. Ha észrevettétek, GW-8E-nek neveztem a hangszert, az E betű az európai modell nevét jelöli. Lesz még C (kínai), L (latin) és amerikai modell is (talán A vagy U, de ezt még nem tudom). Ez egy új koncepció a Roland részéről, ugyanis a négy GW-8 valójában más-más tartalommal lesz feltöltve. Értelemszerűen, nem minden országban lesz kapható mind a négy modell, hanem a Roland leányvállaltok eldönhetik, mely verziók lehetnek érdekessek az ő piacaikon. Mi elsődlegesen az európai modellt értékesítjük szeptembertől, de a latin modellből is tartunk majd limitált készletet.
Visszatérve a lokalizált tartalomra: lehetőséget kaptunk az anyavállattól, hogy hangszíneket és stílusokat tegyük a hangszerbe. Mindkét esetben a World kategóriában találhatók meg a Hungarikumok: 21 magyar vonatkozású stílus és a Cimbalom néhány verziója. Ezek mellett a kelet-európai régióban használt hangszíneket is 'belepakoltuk', mint pl. Guerrini harmonikák nagy választéka, orientális szaxofon és klarinét, tamburica zenekar, fujara, truba, stb. Lehetőségünk volt még a Roland hangkönyvtárából is beválogatni a számunkra fontos hangszíneket és dobkészleteket is, így közel 500 Tone-al nőtt a végleges hangszínek + dobszettek száma a GW-8E-ben! A stílusok terén is számos kelet-európai műfaj képviseltetve van, lengyel, cseh, szerb és román stílusok színesítik a kínálatot.

Ha további kérdésetek van ezzel kapcsolatban, írjatok.

Üdv,
Vass Attila/ Roland East Euroe

Kilépett

 

#938 2008-06-24 09:06:26

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: GW8

Sziasztok!Nem értem egészen hogy fog működni a keleteurópai kiadás.Lesz egy nemzetközi és egy EE verzió,mint az exr-nél?Ebben a tonelist-ben pl. nem látom az említett hangszíneket.Gondolom a magyar stílusok ROM-ban lesznek.
Ha már új fejlesztéseknél tartunk,vajon a friss E50/60 mikor jön ? smile

Kilépett

 

#939 2008-06-23 14:57:08

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: GW8

A GW-8 valóban nem jelenít meg SMF szöveget.

Kilépett

 

#940 2008-06-23 11:16:53

blues
Tag
Regisztrált: 2006-11-07
Üzenetek: 2

Re: GW8

Átböngésztem a kezelésit. Lehetséges, hogy SMF szöveget nem jelenít meg?  Amúgy jó sokat tud az árához képest.

Kilépett

 

#941 2008-06-19 08:34:35

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Kilépett

 

#942 2008-06-18 10:26:14

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: GW8

Szeptember körül érkezik meg a GW-8, melynek megalkotásában a Roland East Europe is részt vett. Ez az első olyan világszerte kapható Roland hangszer, melyben magyar (és kelet-európai) stílusok és hangszínek találhatók. A hangforrása gyakorlatilag Sonic Cell. USB pendriveról lejátszik WAV, AIFF, MP3 és SMF fájlokat. Tudja a Karaoke funkciót is (Center Cancel). 16-sávos szekvenszer is található benne, valamint 4-féle variáció/intro/ending. Végül, de nem utolsó sorban az ára 178.000,- lesz.
Várjuk!

Kilépett

 

#943 2008-06-18 09:12:39

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: GW8

Sziasztok !
Egy kis reklámot had csináljak a Rolandnak,mikorra várható nálunk ?
http://www.sonicstate.com/news/shownews.cfm?newsid=6781

Kilépett

 

Fórum lábléc