www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#51 2012-01-28 13:22:09

Pikó Zoli
Tag
Regisztrált: 2008-04-01
Üzenetek: 18

Re: GW8

Sziasztok Skacok!

Lenne 1 kérdésem ha tudna valaki segíteni. Anno, a GW8E-ből én szedtem ki elsőnek a magyar vonatkozású gyári stíleket és küldtem el 1-2 GW8L tulajdonosnak. Kértem őket, hogy olyan stílusokat mint pl. El Mariachi stb.. küldjenek nekem mert a műsoromban játszom ilyen jellegű zenét is. Azóta sem sikeredett megkapnom a stílusokat, és nem tudom honnan tudnám letölteni, pedig már sassoltam mindenfele a neten. Ha esetleg tudna valaki segíteni valami linkkel vagy ötlettel, azt nagyon szépen megköszönném.....

Pacsi, Picasso


Picasso

Kilépett

 

#52 2012-01-20 16:42:15

bartizen
Tag
Regisztrált: 2008-01-20
Üzenetek: 44

Re: GW8

mulatosokk írta:

Sziasztok! Szerintem azért nem lesz 3-as verzió a GW 8 hoz, mert megjelent az utódja a BK 5. Nézzétek meg!

Első nekifutásra nem rossz! Na de majd meglátjuk.......
(Egy videót találtam,..)

Kilépett

 

#53 2012-01-20 14:39:32

mulatosokk
Tag
Regisztrált: 2010-07-11
Üzenetek: 24

Re: GW8

Sziasztok! Szerintem azért nem lesz 3-as verzió a GW 8 hoz, mert megjelent az utódja a BK 5. Nézzétek meg!

Kilépett

 

#54 2012-01-02 22:18:18

platz
Tag
Regisztrált: 2011-12-29
Üzenetek: 8

Re: GW8

robrtzenesz írta:

Bár Csavar is válaszolt, de nem lesz 3-as verzió a GW-8 hoz!! Sajnos...

Kedves robrtzenész!
Neked is köszönöm a megkülömböztető figyelmedet. Igazán jólestek a szavaid.
Tudomásul van véve.:-D

Kilépett

 

#55 2012-01-02 22:16:28

platz
Tag
Regisztrált: 2011-12-29
Üzenetek: 8

Re: GW8

Csavar írta:

Üdv!

Minden esetben, a hazai forgalmazású hangszereknél a roland.com-on lévő frissítéséket illetve lehetőségeket kell figyelni.

Ez a helyzet a GW-8 esetében is. Én nem találtam hármas verziót, de ez egy visszatérő téma itt a fórumon smile

Természetesen ha megjelenik, a roland.com letöltései közt megtalálható lesz! cool

Kedves Csavar!
Köszönön a szíves tájékoztatást. Gondoltam hogy valamiféle elírás történt csak ott egy fórumozó kérdésére
választ adva.
Az én igényeimnek persze teljesen megfelel ebben az állapotában ahogy most van. xD.

Kilépett

 

#56 2012-01-02 16:55:05

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: GW8

Bár Csavar is válaszolt, de nem lesz 3-as verzió a GW-8 hoz!! Sajnos...

Kilépett

 

#57 2012-01-02 10:56:47

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Üdv!

Minden esetben, a hazai forgalmazású hangszereknél a roland.com-on lévő frissítéséket illetve lehetőségeket kell figyelni.

Ez a helyzet a GW-8 esetében is. Én nem találtam hármas verziót, de ez egy visszatérő téma itt a fórumon smile

Természetesen ha megjelenik, a roland.com letöltései közt megtalálható lesz! cool

Kilépett

 

#58 2011-12-29 21:05:38

platz
Tag
Regisztrált: 2011-12-29
Üzenetek: 8

Re: GW8

Új fórumozóként köszöntök minden régi és új fórumozót.
Engedtessék meg néhány gondolat.
Én viszonylag mostanában vásároltam egy GW8 -at. Csak hobbyzenész vagyok, így komoly véleményt nem is írnék, illetve nem tudnék írni. Nem is célom, legyen annyi elég, hogy egy öreg yamaha pss 780 után ez egy valódi ÁLOM!!!
Végigolvastam a fórum összes hozzászólását. Hát volt itt hideg és meleg is.
Ami mindenképpen pozitívum, és csakhamar figyelmem középponjába is került a házigazda aktivitása segítőkészsége, mindenre kiterjedő figyelme, néha pedig sokat tűrő türelme is.
-----------------------------------------------------
Én a magam részéről nagyon megköszönném, ha valaki gyakorlott és öregmotoros GW8 ismerő itt a fórumon összefoglalná azokat a fontos
dolgokat, amiket a GW8 használata során feltétlenül be kell tartani(illetve figyelemmel kell kísérni). Úgy érzem, hogy ezzel sok kínlódástól és felesleges szívástól mentesülne a kezdő felhasználó. (MInt én) A fórum végigolvasása során egyértelműen kijöttek azok a kezelési szabályok, amelyekre odakell figyelni.
Dehát ennyi infót nem igazán tudtam megjegyezni egyszóra.:-(
--------------
A másik dolog pedig. Az eggyik Roland termékeket forgalmazó üzlet fórumán olvastam, hogy állítólag megjelent a GW8 -hoz a v.3  -as firmware. Hát nem
tudom. Erre kérhetnék választ esetleg a tisztelt Csavar gurutól.
-------------------------
Mostanában elég csendes ez a fórum, de reménykedem, hogy előbb-utóbb valaki
teljesíti a kérésemet. Tehát ezt kérem szépen. :-D
Mivel hát ugyancsak elmúlik ez az év is:
Ezúttal kívánok Boldog Újesztendőt minden Rolandbarát itteni fórumozónak és
a fórum üzemeltetőinek egyaránt.
Kívánva sikeres jövőt kereső és egyben kínáló szép napokat is hozzá.
Köszönettel:Platz

Kilépett

 

#59 2011-12-28 12:11:14

bartizen
Tag
Regisztrált: 2008-01-20
Üzenetek: 44

Re: GW8

bartizen írta:

orultzenesz írta:

bartizen írta:


Most ott tartok, hogy már fel tudok másolni midiket, DE: könyvtárakat ha létrehozok egészen addig oké amíg rá nem küldöm USB-re. Mikor kész a másolással eltűnik minden alkönyvtár, csak a főkönyvtár marad és abban vannak a számok? Ki érti ezt?

Szia!

A playlist editorral egyből a pendrive-ra készítsd el a könyvtáraidat és oda másold a dolgaidat. A midiknél figyelj ugyanugy a 13 karakter számra mint az mp3-nál!
Fontos a "kar" kiterjesztésű midiket írd át "mid"-re mert nem biztos h lejátsza!
A GW8 a 2gb-os pendrive-ot kedveli!
Mielőtt neki látsz a munkának a hangszerrel formázd meg a pendrive-ot.
A dalsorrendet is playlisten belül csináld: a jobb egér gombot lenyomva tartva oda teszed ahová szeretnéd.
Remélem tudtam segíteni.

Szia!
Eddig így csináltam: 1: 512es pendrive gw8-ba be, megformáz;2: PC-be be, PLeditor elindít; 3: fül lenyit, pendrive kiválaszt; 4: jobb egérgomb new playlist , átnevez (pl.:Lassu) ékezet nélkül, 5:dalok hozzáadása; 6: másolás computerről pendrive-ra. Egészen két héttel ezelőttig ezt nem használtam csak a szintire átvitt dalokat, gondoltam próbálkozom ezzel is, sikerült is! Megvolt a két almappa, benne a számok! De pár napja egyszerűen nem megy. Mindíg csak a főkönyvtárba rakja, már ha rakja. Nem értem! Nem bonyolult pedig. Egyébként köszi a segítséget.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁá! Nem hiszem el megvan!!! Ha megcsinálom a pendrive-ra a mappákat akkor már nem kell a másolás gomb!!!! Tiszta H%!+!lye vagyok!!
Bocsánat! Köszi a segítséget!

Kilépett

 

#60 2011-12-28 12:07:24

bartizen
Tag
Regisztrált: 2008-01-20
Üzenetek: 44

Re: GW8

orultzenesz írta:

bartizen írta:

bartizen írta:

Ha már itt tartunk nekem volna kérdésem : Na az miért van, hogyha Playlist editorral kimappázva , rendszerezve szépen átmásolok pendrájvra midiket akkor egyszer tökéletesen sikerül, másszor pedig szépen másol aztán minden eltűnik a Playlist editorról. És a pendrájvon sincs semmi. Formáztam, újraraktam a progit, ugyanaz a pendrájv , ugyanzok a midik. Vajh ez mitől lehet?

Most ott tartok, hogy már fel tudok másolni midiket, DE: könyvtárakat ha létrehozok egészen addig oké amíg rá nem küldöm USB-re. Mikor kész a másolással eltűnik minden alkönyvtár, csak a főkönyvtár marad és abban vannak a számok? Ki érti ezt?

Szia!

A playlist editorral egyből a pendrive-ra készítsd el a könyvtáraidat és oda másold a dolgaidat. A midiknél figyelj ugyanugy a 13 karakter számra mint az mp3-nál!
Fontos a "kar" kiterjesztésű midiket írd át "mid"-re mert nem biztos h lejátsza!
A GW8 a 2gb-os pendrive-ot kedveli!
Mielőtt neki látsz a munkának a hangszerrel formázd meg a pendrive-ot.
A dalsorrendet is playlisten belül csináld: a jobb egér gombot lenyomva tartva oda teszed ahová szeretnéd.
Remélem tudtam segíteni.

Szia!
Eddig így csináltam: 1: 512es pendrive gw8-ba be, megformáz;2: PC-be be, PLeditor elindít; 3: fül lenyit, pendrive kiválaszt; 4: jobb egérgomb new playlist , átnevez (pl.:Lassu) ékezet nélkül, 5:dalok hozzáadása; 6: másolás computerről pendrive-ra. Egészen két héttel ezelőttig ezt nem használtam csak a szintire átvitt dalokat, gondoltam próbálkozom ezzel is, sikerült is! Megvolt a két almappa, benne a számok! De pár napja egyszerűen nem megy. Mindíg csak a főkönyvtárba rakja, már ha rakja. Nem értem! Nem bonyolult pedig. Egyébként köszi a segítséget.

Kilépett

 

#61 2011-12-28 10:21:48

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

bartizen írta:

bartizen írta:

Ha már itt tartunk nekem volna kérdésem : Na az miért van, hogyha Playlist editorral kimappázva , rendszerezve szépen átmásolok pendrájvra midiket akkor egyszer tökéletesen sikerül, másszor pedig szépen másol aztán minden eltűnik a Playlist editorról. És a pendrájvon sincs semmi. Formáztam, újraraktam a progit, ugyanaz a pendrájv , ugyanzok a midik. Vajh ez mitől lehet?

Most ott tartok, hogy már fel tudok másolni midiket, DE: könyvtárakat ha létrehozok egészen addig oké amíg rá nem küldöm USB-re. Mikor kész a másolással eltűnik minden alkönyvtár, csak a főkönyvtár marad és abban vannak a számok? Ki érti ezt?

Szia!

A playlist editorral egyből a pendrive-ra készítsd el a könyvtáraidat és oda másold a dolgaidat. A midiknél figyelj ugyanugy a 13 karakter számra mint az mp3-nál!
Fontos a "kar" kiterjesztésű midiket írd át "mid"-re mert nem biztos h lejátsza!
A GW8 a 2gb-os pendrive-ot kedveli!
Mielőtt neki látsz a munkának a hangszerrel formázd meg a pendrive-ot.
A dalsorrendet is playlisten belül csináld: a jobb egér gombot lenyomva tartva oda teszed ahová szeretnéd.
Remélem tudtam segíteni.

Utoljára szerkesztette orultzenesz (2011-12-28 10:28:23)

Kilépett

 

#62 2011-12-28 08:07:03

bartizen
Tag
Regisztrált: 2008-01-20
Üzenetek: 44

Re: GW8

bartizen írta:

Ha már itt tartunk nekem volna kérdésem : Na az miért van, hogyha Playlist editorral kimappázva , rendszerezve szépen átmásolok pendrájvra midiket akkor egyszer tökéletesen sikerül, másszor pedig szépen másol aztán minden eltűnik a Playlist editorról. És a pendrájvon sincs semmi. Formáztam, újraraktam a progit, ugyanaz a pendrájv , ugyanzok a midik. Vajh ez mitől lehet?

Most ott tartok, hogy már fel tudok másolni midiket, DE: könyvtárakat ha létrehozok egészen addig oké amíg rá nem küldöm USB-re. Mikor kész a másolással eltűnik minden alkönyvtár, csak a főkönyvtár marad és abban vannak a számok? Ki érti ezt?

Kilépett

 

#63 2011-12-27 08:24:07

bartizen
Tag
Regisztrált: 2008-01-20
Üzenetek: 44

Re: GW8

Ha már itt tartunk nekem volna kérdésem : Na az miért van, hogyha Playlist editorral kimappázva , rendszerezve szépen átmásolok pendrájvra midiket akkor egyszer tökéletesen sikerül, másszor pedig szépen másol aztán minden eltűnik a Playlist editorról. És a pendrájvon sincs semmi. Formáztam, újraraktam a progit, ugyanaz a pendrájv , ugyanzok a midik. Vajh ez mitől lehet?

Kilépett

 

#64 2011-12-27 08:19:29

bartizen
Tag
Regisztrált: 2008-01-20
Üzenetek: 44

Re: GW8

Rolandman írta:

Szia!!

Próbáltam így többször is,de nem működik valami miatt.Mindig azt írja ki a szinti hogy EMPTY.Mi lehet a gond??

Szia! Mielőtt átmásolod a pendrájv tartalmát a másikra,az újat formázd meg a hangszerrel. Igaz utána kérdezi a PC, hogy van már ilyen fájl, felülírja? Nekem így működött.

Utoljára szerkesztette bartizen (2011-12-27 08:19:57)

Kilépett

 

#65 2011-12-23 14:03:24

Rolandman
Tag
Regisztrált: 2011-09-13
Üzenetek: 9

Re: GW8

Szia!!

Próbáltam így többször is,de nem működik valami miatt.Mindig azt írja ki a szinti hogy EMPTY.Mi lehet a gond??

Kilépett

 

#66 2011-12-22 19:56:55

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

Rolandman írta:

Sziasztok!!

GW-8 pendrivével kapcsolatosan szeretnék kérdezni.Nekem mappázva vannak a pendrivén a dalok,pl:lassú dalok,keringők stb.......olyan kérdésem lenne,hogy erről tudok egy ugyanilyen másolatot csinálni egy másik pendrivére,vagy a másik pendrivén ugyanúgy meg kell szerkesztenem a külön mappákat?????Nagy segítség lenne ha valaki tudna tanácsot adni,mert elég sok dalról van szó,és ezt újra megszerkesztgetni......Előre is köszönöm!!!!Üdv!!!

Szia!

Simán másold fel a PC-re a ROLAND könyvtárat a pendrive-ról, azután azt másold vissza 1 másik pendrive-ra.

Kilépett

 

#67 2011-12-22 18:27:47

Rolandman
Tag
Regisztrált: 2011-09-13
Üzenetek: 9

Re: GW8

Sziasztok!!

GW-8 pendrivével kapcsolatosan szeretnék kérdezni.Nekem mappázva vannak a pendrivén a dalok,pl:lassú dalok,keringők stb.......olyan kérdésem lenne,hogy erről tudok egy ugyanilyen másolatot csinálni egy másik pendrivére,vagy a másik pendrivén ugyanúgy meg kell szerkesztenem a külön mappákat?????Nagy segítség lenne ha valaki tudna tanácsot adni,mert elég sok dalról van szó,és ezt újra megszerkesztgetni......Előre is köszönöm!!!!Üdv!!!

Kilépett

 

#68 2011-11-22 10:19:20

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Igen, ugyanis utána általában szükséges Factory Resetet készíteni és ekkor visszaállnak a gyári beállítások, tehát előtte érdemes kártyára menteni a felhasználói adatokat (ez egyébként is ajánlott).

Kilépett

 

#69 2011-11-21 18:14:55

zsolesz
Tag
Regisztrált: 2010-09-10
Üzenetek: 37

Re: GW8

Sziasztok.
Letöltöttem az 1.11-es verziót. (E-50)
Megvan a frissítés lépésenkénti sorrendje is. (CD-m is van)
Az még a kérdésem, hogy a belső memórián lévő dolgaim (midi, stílus, user-ek) elvesznek-e?

Kilépett

 

#70 2011-11-14 20:41:48

zsolesz
Tag
Regisztrált: 2010-09-10
Üzenetek: 37

Re: GW8

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet.
Üdv. Zsolesz

Kilépett

 

#71 2011-11-14 16:25:26

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: GW8

A frissítés menetét itt megtalálod:
http://www.rolandkeyboardclub.com/uploa … s_11.1.pdf

Kilépett

 

#72 2011-11-13 01:14:48

zsolesz
Tag
Regisztrált: 2010-09-10
Üzenetek: 37

Re: GW8

Sziasztok.
Végre be tudtam szerezni a Roland E-50 CD-t.
Abban kérném a segítségeteket, hogyan kell lépésről lépésre frissíteni a rendszert.
Mert már szokott néha érdekes dolgokat csinálni a hangszer.
Előre is köszönöm mindenkinek.
Üdv. Zsolesz

Utoljára szerkesztette zsolesz (2011-11-13 01:16:31)

Kilépett

 

#73 2011-10-11 19:54:56

robrtzenesz
Tag
Regisztrált: 2010-04-22
Üzenetek: 178

Re: GW8

Hát igen,én azért írtam a pozitív véleményt,mert sajnos ért negatív tapasztalat is,(természetesen nem itt),fórum terén is, ill. magyarországi képviselet, szak szervíz,szaktanácsadás terén sajnos az elmúlt időszakban,és ilyenkor jön rá az ember,hogy milyen rendes fickók ezek a "Csavarék"......

Kilépett

 

#74 2011-10-11 19:32:05

rere45
Tag
Regisztrált: 2007-08-16
Üzenetek: 37

Re: GW8

Robotzenész osztom a véleményed maximálisan!

Én is csak a legjobbakat tudom elmondani a zenegalériásokról, mind Interneten

mind a Galériába  személyesen, maximális segítökészség a részükröl!

DE ugyan ezt tudom elmondani, a szervizröl is, Kui Istvánról.

Kilépett

 

#75 2011-10-11 17:30:07

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Köszönjük szépen, igyekszünk!  cool

robrtzenesz írta:

Kedves fórumozók,tisztelt moderátorok! Bár nem kifejezetten Gw8-ról fogok írni,remélem elolvassátok:Minden tiszteletem a Roland magyarországi képviseletének,a mindig szakszerű,emberi, segítségért,ilyen még 1 ebben az országban nincs!!! Köszönet érte! Más fórumokon eszméletlen Köcsögök vannak....

Kilépett

 

Fórum lábléc