www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#26 2012-11-10 08:10:22

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: GW8

Szia !
Első olvasatra azt hittem midizni akarod a gw-t Sonarral és egy másik sávra az audiot felvenni közben,ezért említetted a késéseket és az asio-t. Az usb port sebessége bőven elég a midihez,még sok is smile,az asio az audionál hasznos és használatos.
Üdv !

Kilépett

 

#27 2012-11-09 16:43:08

platz
Tag
Regisztrált: 2011-12-29
Üzenetek: 8

Re: GW8

Kedves matrix64! Köszönöm hogy te is figyelemmel tartod a problémákat.
Az Asio úgy került képbe, hogy hirtelen az jött be nekem, hogy a "látenciát" azaz
az időt itt ebben a progiban ha kell, biztosan lehet (változtatni) csökkenteni. Nem volt szerencsés megállapításom valóban, így utólag gondolva.
A sonarban ez, vagy valami hasonló, időkéséssel kapcsolatos  állíthatóság létezik, ha
erre szükség lenne. Mintha valamikor láttam volna ilyen lehetőséget benne.
Épp a napokban olvastam bele a gépkönyvbe és így van, az MFX eket nem küldi és fogadja.
Egyébként nagyon keveset értek ehhez a részéhez a dolognak, éppen ezért került mostanában napirendre a midi. Személyes segítséget a MIDI terén elég nehéz kapni, a szakirodalmak tanulmányozása nagyon hasznos, de nem elég, a gyakorlatban kellene próbálgatni a dolgokat, de most megint kevesebb szabadidőm van, sajnos. Inkább csak hét végére marad. (Esetleg ha volna olyan szakirodalom, amely gyakorlatiasabb, nem tudom???) A Sonar beállítások menüben is sikerül néha elállítanom valamit, hogy aztán szórakozzak
néha pár órát azzal, hogy mi okozhatja hogy a korábban már kipróbált opció (pl:kapcsolat) hirtelen nem működik. Azt gondolom hogy te már ismered ezeket a gyerekbetegségeket, amikről én most itt írok.
Jelenleg a legnagyobb öröm, hogy USB-n összejöttek a dolgok, és boldogsággal tölt el, hogy milyen remek hangszer ez a gw8. (Volt egy régi  több mint húsz éve kiadott és használt Yamahám)
Köszönöm a figyelmességedet, ha valami gondom akad, /lesz! xP/ akkor bátorkodok
majd itt kérdéssel kuncsorogni.
Tehát minden eddigit mindenkinek köszönök!

Kilépett

 

#28 2012-11-05 13:46:06

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: GW8

Szia Platz !
Az asio hogy jön képbe? Úgy szeretnéd használni,mint kvázi egy szoftveres szintit ?
Mert az MFX-es multi effektek szerintem így ki fognak  maradni a történetből,ha jól emlékszem ezeket nem is küldi és nem is fogadja a gw.

Kilépett

 

#29 2012-11-03 00:28:47

platz
Tag
Regisztrált: 2011-12-29
Üzenetek: 8

Re: GW8

Kedves Hegedüs Zoltán!
Köszönöm hogy foglalkozol a problémámmal. Kipróbáltam a midi csatit és
driver telepítése után csakugyan azonnal összejöttek egymással. Már kipróbáltam a legegyszerűbb dolgokat, amit ismerek.
Azért féltem ettől a megoldástól, mert azt hittem, hogy csúszás lesz majd a billentyű lenyomás és a keltett hang megszólalása közt. (Akkor meg asio-t is telepíteni kell) Valamint attól, hogy valamiféle körülhallatszást okozhat a midi kábeles csatlakozás. (Erről még midi Tom blogjában olvastam régebben. De szerencsémre eddig semmiféle probléma nem jelentkezett ezek közül. Jó ez a fórum, úgy érzem hogy itt kihúzzák a kezdő tanácstalan ember talpából a tüskét. Folytatom a kísérletezést, most már minden minimálisan szükséges dolog működik, ami kell.
-Még egyszer is köszönök minden eddigi segítséget Kedves Csavar és Kedves Zoltán.
Lehet hogy még rátok leszek utalva, remélem hogy továbbra is kaphatok segítséget tőletek.
Kellemes hétvégét kívánok mindkettőtöknek!

Kilépett

 

#30 2012-10-31 11:26:40

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: GW8

Szia Platz,

miért midi kábellel próbálkozol? Miért nem USB-vel? Az biztos könnyebb lenne. Csak a driver-t kell feltenned, és a Sonar látja is a hangszered.

Én is Sonart használok, és nálam így működik.

Üdv.
Zoli

Kilépett

 

#31 2012-10-31 10:43:01

platz
Tag
Regisztrált: 2011-12-29
Üzenetek: 8

Re: GW8

Kedves Csavar!
Köszönöm szépen a segítségedet. Az .ins fájlok az útmutatásod szerint megtalálták a helyüket és ezzel ez rendben is van. Előkerültek a vágyott hangszínek. xD
Lenne még gondom.
A PC képernyő tálcájának jobb szélén van egy kis billentyűzetet ábrázoló ikon, amit a
Sonar generál. Leírás szerint a Midi kommunikációról ad tájékoztatást. Eddig nekem
csak az azon látható kis piros jelek (LED) közül csak és kizárólag a jobboldali világított,
akármit is próbáltam (akár küldéskor, akár vételnél). Az vajon mit jelenthet? Ha ebben tudna valaki segíteni.
(Anno egy másik proginál (Cubase) az egyik az adást a másik a vételt jelezte)
Lehetséges hogy a midi kábellel lesz valami gond, de ennek eldöntéséhez ezt jó volna tudni. (Sajnos legközelebb 70 km-re van innen az első olyan hangszerbolt, ahol új midikábel vásárolható, így fontos volna eldönteni ezt a problémát is.) Sajnos az alapgondomat addig nem lehetséges tisztázni.
Köszönöm a segítőkészséged, a hamar válaszodat nagyon köszönöm.

Kilépett

 

#32 2012-10-30 14:52:53

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Igen, mindenképp legyen kicsomagolva smile

Ha megvan az Ins. fájl, már csak importálni kell.

Preferences/MIDI/Instruments/Define/Import

Ennyi roll

Kilépett

 

#33 2012-10-30 13:49:34

platz
Tag
Regisztrált: 2011-12-29
Üzenetek: 8

Re: GW8

Kedves Csavar, köszönöm a gyors reagálást a kérdésemre.
A segítséget tanulmányozom, illetve lepróbálom ezeket a módokat is.
Biztosan a szakmai tapasztalat által, de szinte a szót kivetted a számból. Ugyanis még egy kérdést szerettem volna feltenni s az épp az .ins fájlok (a két fájlot letöltöttem már a Roland honlapjáról) beillesztésének a módja Sonar X1 programbaS
Tehát kérdésem: hogyan lehetne a letöltött  (kicsomagolt ha ki kell csomagolni)
ins kiterjesztésű fájlokat beilleszteni a sonarba. Vajon csak be kell másolni a program valamelyik mappájába  és akkor már automatikusan látni is fogja?
Nagy segítség lenne nekem mert már két napja kísérletezek, s nem hagy nyugodni ez a kérdés.
Még két dolgot szeretnék írni:az első hogy rosszul írtam le a jeles cég nevét, megköveztem magamat és helyesen leírom:
CAKEWALK
A másik pedig amit leírás kényszere hajt:
A ROLAND GW8 EGY CSODÁLATOS WORKSTATION  ! xD

Köszönöm előre is a további segítséget mert nagyon elkelne.

Kilépett

 

#34 2012-10-30 10:33:04

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Üdv,
természetesen használható a leírt módon. Ha csak a midi-része a kérdés meghallgatható úgyis, hogy a Sonarból export MIDI (SMF) és az pendriveról lejátszható a hangszerben.

De úgyis remekül működik, hogy Sonar+GW-8 MIDI In. Sőt, van egy úgy nevezett Ins. fájl is (INStrument) ami beillesztve a Sonarba lehetővé teszi a hangszerválasztást a GW-8ban, közvetlenül a Cakewalk szoftveren és MIDI keresztül.

Azért egy MIDI interfész használata ajánlott lenne a zökkenőmentes munkához wink

Kilépett

 

#35 2012-10-29 20:39:11

platz
Tag
Regisztrált: 2011-12-29
Üzenetek: 8

Re: GW8

Kedves fórumozók. Ha még valaki benéz ide, szeretnék segítséget kérni. GW8 szintimet
összedugtam szabályosan  az asztali pc -mmel. A használt szekvenszer progi.  a cakewook sonar x1.
Szeretném kipróbálni, hogy tudnék e midi adatokat kiküldeni a sonárból
GW8 midi IN bemenetére. Hogy a GW8  szintetizátor része működik e így?
Készítettem felvételt a gw8 billentyűzetéről a sonárral, ami sikerült is. Ezt a midi felvételt nem sikerül visszaküldenem. Sajnos nem értek nagyon a sonarhoz, s gyanítható
hogy más hiányosságok is vannak nálam e téren.
Mégis nagyon szeretném ezt kipróbálni mert nyugtalanít hogy e vas műkxik e mint hardware szintetizátor?
Kérném ha valaki tudna tanácsot adni, hogy a lehető legkönnyebben és legegyszerűbben hogyan tudnám kipróbálni a GW midi vételi képességét? A használt hangkártya: creative Audigy 2ZS, a game portot használom.
Előre is nagyon megköszönném a választ.

Kilépett

 

#36 2012-03-05 08:29:03

Csordi
Tag
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 25

Re: GW8

Köszönet akkor rárepülök és megpróbálok belemélyedni, és még egyszer köszönet, hogy foglalkozol a problémámmal!!!!!

üdv. csordi

Kilépett

 

#37 2012-03-01 13:41:02

beejaybudai
Tag
Küldő: Veszprém megye
Regisztrált: 2008-11-18
Üzenetek: 61
Weblap

Re: GW8

Na itt egy midi, aminél a pergőre tettem egy kis EQ-t:

http://www.4shared.com/mp3/gnoAhWzW/Hello.html

Ennél pedig egy kis kompresszort használtam:

http://www.4shared.com/mp3/xt3JcpmF/Valami_vget_rt.html

Stílusoknál természetesen ugyan így használhatunk mfx-et.
Itt pl. egy enhancer effektet alkalmaztam az egyik dobsávra (a lábdob külön parton van):

http://www.4shared.com/mp3/NYeUSSU5/Lat … U_New.html

Ennél a stílusnál pedig egy többsávos kompresszort használtam:

http://www.4shared.com/mp3/bBSnwLge/HUN_Dance_New.html

Utoljára szerkesztette beejaybudai (2012-03-01 14:09:00)

Kilépett

 

#38 2012-02-17 14:22:59

Csordi
Tag
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 25

Re: GW8

Lekötelezel... köszönöm!

Kilépett

 

#39 2012-02-17 12:32:03

beejaybudai
Tag
Küldő: Veszprém megye
Regisztrált: 2008-11-18
Üzenetek: 61
Weblap

Re: GW8

Szia Csordi!

Lehet effektezni, bár lábdobot nem szokás...
Esetleg azt tudnám elképzelni, hogy a dobra egy kompresszort tegyünk, amit az MFX-ek közül választhatunk ki. Viszont, a lecsengése ettől nem lesz hosszabb, csak esetleg kicsit teltebben fog megszólalni. Én inkább a pergőknél szoktam alkalmazni (kompresszort vagy EQ-t).

Ha lesz egy kis időm, nézek valami így áthangszerelt midit. De most sajnos megyek dolgozni...

Kilépett

 

#40 2012-02-15 13:59:09

Csordi
Tag
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 25

Re: GW8

Sziasztok,srácok olyan kérdésem lenne,hogy a gw-n a ritmust lehet-e effektezni?gondolok olyanra hogy a cimbim szintijén leüt egy lábdob és sokkal később halkul el mint nálam (ugyanaz a midi ill. controlok) tehát kicsit nyersnek találom és ezen szeretnék változtatni!A cakewalk-ban ha megnövelem a lábdob hangzásának időtartalmát nem sok különbséget tapasztalok sőt szinte semmit...
más!
Ha nem nagy fáradság lenne még egy olyan kérésem:Valakitől szeretnék kérni egy darab midit,teljesen mindegy mit és azt két változatban elküldené nekem NYERSEN ILL. UGYANEZT MEGEFFEKTEZVE!!!Az is nagy segítség lenne!
Ha már elolvastad azt is köszönöm,pláne még ha megoldást is sikerülne találni!

Erre a címre toncsi30@index.hu

További jó napokat szasztok üdv. Csordi

Kilépett

 

#41 2012-02-09 18:09:46

zsolesz
Tag
Regisztrált: 2010-09-10
Üzenetek: 37

Re: GW8

OK!
Köszönöm mindenkinek.

Kilépett

 

#42 2012-02-09 14:10:11

dominik
Tag
Regisztrált: 2006-08-12
Üzenetek: 67

Re: GW8

Sziasztok!Évekig e60-om volt és szintén zúgott a hangszer,olyan mint ha alapzaj lenne de a hangfalakra nem adja ki. Ez szerintem normális jelenség ennél a szériánál. Valaki egyszer azt mondta nekem, hogy a képernyő-megvilágítását egy nagyfeszültséget generáló alkatrész adja ezt a hangot, valami ilyesmire emlékszem Mivel én nem értek hozzá, nem vagyok műszerész, ezért nem tudom hogy ez igaz-e vagy sem!

Kilépett

 

#43 2012-02-09 00:33:29

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

zsolesz írta:

Először is köszönöm a választ.
Nem igazán értem...
Mit értesz ez alatt, hogy hálózati-zaj?
Üdv. Zsolesz

Az alapzaj gyakori okozója a földhurok.(laptopoknál gyakori)
Tehát először próbáld kicserélni az adaptert(már ha azzal megy), ha ez sem oldja meg akkor földelés bajod lehetséges.
A hangszerekben nagyon ritkán van probléma, ugyhogy keresd a földelés problémát.(hívj villanyszerelőt)
A földhurok ha áthúz az erősítődön abból komly anyagi károd keletkezhet.
Én sajnos tapasztalatból beszélek.
Remélem tudtam segíteni.

Kilépett

 

#44 2012-02-06 10:39:49

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: GW8

Üdv!

Én hálózati-zajra tippelnék...

Kilépett

 

#45 2012-02-05 01:44:31

zsolesz
Tag
Regisztrált: 2010-09-10
Üzenetek: 37

Re: GW8

Sziasztok.
Roland E-50-m van, és nagy alapzaja van mikor üzemel.
Ez hangerőtől független, és az erősítésre nem megy tovább.
Ez természetes az E-50-nél, vagy valami gixer van?
Újonnan vásároltam 2010-ben.
Ebben kérnék segítséget.
Üdv mindenkinek. Zsolesz

Kilépett

 

#46 2012-01-29 16:04:46

bartizen
Tag
Regisztrált: 2008-01-20
Üzenetek: 44

Re: GW8

orultzenesz írta:

Szia! Innen töltsd le: http://www.rolandee.hu/product.php?node_id=2004628

Benne van a használati útmutató is pdf formátumban.



bartizen írta:

Sziasztok! Szeretném letölteni a GW8 v2 magyar nyelvű használati útmutatóját, a rolandee-n csak a frissítőfájlokat tölti le a gép. Bár azt írják, hogy azzal együtt van az útmutató is.  Régebben megvolt, csak sajna elveszett. Tud valaki segíteni?
Köszönöm!
bartizen@gmail.com

Köszönöm, megvan!

Kilépett

 

#47 2012-01-29 12:28:08

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

Szia! Innen töltsd le: http://www.rolandee.hu/product.php?node_id=2004628

Benne van a használati útmutató is pdf formátumban.



bartizen írta:

Sziasztok! Szeretném letölteni a GW8 v2 magyar nyelvű használati útmutatóját, a rolandee-n csak a frissítőfájlokat tölti le a gép. Bár azt írják, hogy azzal együtt van az útmutató is.  Régebben megvolt, csak sajna elveszett. Tud valaki segíteni?
Köszönöm!
bartizen@gmail.com

Kilépett

 

#48 2012-01-29 12:07:37

Pikó Zoli
Tag
Regisztrált: 2008-04-01
Üzenetek: 18

Re: GW8

orultzenesz írta:

Szia! Olyat keress hogy BRASIL MEGA RITMOS GW 8 a neten.
Én is leszedtem és jó.

Köszi a segítséget!!!!! Már kersem is!

Pacsi


Picasso

Kilépett

 

#49 2012-01-29 03:18:26

bartizen
Tag
Regisztrált: 2008-01-20
Üzenetek: 44

Re: GW8

Sziasztok! Szeretném letölteni a GW8 v2 magyar nyelvű használati útmutatóját, a rolandee-n csak a frissítőfájlokat tölti le a gép. Bár azt írják, hogy azzal együtt van az útmutató is.  Régebben megvolt, csak sajna elveszett. Tud valaki segíteni?
Köszönöm!
bartizen@gmail.com

Kilépett

 

#50 2012-01-28 16:34:49

orultzenesz
Tag
Regisztrált: 2011-01-05
Üzenetek: 80

Re: GW8

Szia! Olyat keress hogy BRASIL MEGA RITMOS GW 8 a neten.
Én is leszedtem és jó.

Kilépett

 

Fórum lábléc