www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#51 2009-12-08 10:00:42

jurij.es.a.szakkor
Tag
Küldő: Székesfehérvár
Regisztrált: 2006-02-19
Üzenetek: 67
Weblap

Re: Cakewalk Topic

jsb írta:

ha elinditom a telepítést, a telepítőprogram jelzi,hogy egy folyamatban lévő cakewalk project fut és ezt töröljem a telepítés elött.

Helló JSB,


Sajnos egyik szoftverrel sem rendelkezem (GT Pro4/SI), de az majdnem biztos,
hogy a Cakewalk Studio Instruments csomag az alapértelmezett VST PlugIn könyvtárba települ.
Nem hiszem, hogy az általad vázolt problémát az SI okozza.

Ha tudsz, a telepítő hibaüzenetről készíthetnél egy képet, hogy lássuk pontosan mi az üzenet,
és megadhatnád az oprerációs rendszered paramétereit is. Talán ez adna további támpontot,
mert az ilyen jellegű problémákat elég nehéz így távolról (=fórumból) orvosolni.


Üdv,
jurij.és.a.szakkör

Kilépett

 

#52 2009-12-06 09:49:15

jsb
Tag
Regisztrált: 2009-03-24
Üzenetek: 19

Re: Cakewalk Topic

Szia Joe!
Guitar Track Pro4-t használok,véletlenül letiltottam az SI hangszereket.Megpróbáltam törölni és újratelepíteni az egész programot,de ha elinditom a telepítést, a telepítőprogram jelzi,hogy egy folyamatban lévő cakewalk project fut és ezt töröljem a telepítés elött.3 nap keresgélés és törölgetés után már csak a windows op.rendszer maradt amit ha törlök újra kell húzni a gépet.Mivel ez a megoldás elfogadhatatlan számomra,lehet,hogy elég lenne törölni a guitar track pro-n belül a projectet ,amiben letiltottam az SI hangszereket,vagy ez a tiltás az egész guitar track pro-ra vonatkozik?
Köszönettel:jsb

Kilépett

 

#53 2008-08-29 14:15:00

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: Cakewalk Topic

Valóban a hangszerek kézikönyveiben vannak leírva, hogy melyik NPRPN üzenettel mit állíthatsz, a Cakewalk-ban néhány ismertebb hangszer NRPN üzenetei megtalálhatók. Ezután az Event list-be beírható, amit szeretnél állítani.

Kilépett

 

#54 2008-08-29 09:08:29

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: Cakewalk Topic

Hegedüs Zoltán írta:

Nem tudom, majd ti segítetek

Ajánlom figyelmedbe a hangszered kézikönyvét,különös tekintettel a MIDI implementációs részre.A rolandoknál érthetően,jól le van írva ez a rész is.Remélhetőleg a Y-nál is  wink....NRPN pontosan

Kilépett

 

#55 2008-08-28 21:25:59

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Cakewalk Topic

Sziasztok!

Ismét én vagyok. Egy olyan dologban kérném a segítségeteket, hogy pl. hogyan tudom megoldani azt, hogy csak és kizárólad a kávás pergő hangja legyen reverbes, vagy egy tam menetnél, a tanok eltérő oldalon szóljanak, panoráma változtatásokkal.
Nem tudom hol hallottam az NRPR-ről, és állítólag ezzel lehet ezt megoldani. Nem tudom, majd ti segítetek.

Üdv. Hegedüs Zoltán

Kilépett

 

#56 2008-07-28 11:35:50

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: Cakewalk Topic

Hali!

  Ha a Quantize menüben egyébként kikapcsolod a MIDI Event Start Time-ot, akkor nem állítja el az "amúgy pontos MIDI eseményt". Ettől azonban lehet, hogy valóban van olyan eset, amikor a manuális módszer vezet eredményre.

Kilépett

 

#57 2008-07-27 23:58:25

jurij.es.a.szakkor
Tag
Küldő: Székesfehérvár
Regisztrált: 2006-02-19
Üzenetek: 67
Weblap

Re: Cakewalk Topic

Zoltan,


Amennyiben Joe altal javasolt "automatikus" Note Duration Quantize megoldas nem segit (mert pl. modositja a tobbi amugy pontos MIDI esemenyt is) akkor itt a kezi modszer:

1.)
Az aktualis nezet (pl. Piano Roll vagy Track Inline Preview) megfelelo Select Tool-ja (=kis nyila) segitsegevel valaszd ki azon MIDI esemenyek/hangok csoportjat amelyeknek modositani szeretned a hosszat.

2.)
Opcionalisan bekapcsolhatod es beallithatod a "Snap to Grid" erteket is. Igy a MIDI savok szerkesztesekor mint egy magnes pontosan a beallitott ertekre, azt megelozo/koveto poziciojara fogja huzni a kijelolt esemenyek (ez esetben) veget.

3.)
A Draw Tool (=ceruza) segitsegevel allj valamelyik mar kivalasztott MIDI esemeny jobb szelere/vegere, a bal egergombot folyamatosan lenyomva tartva az eger jobbra/balra mozgatasaval allitsd a kijelolt MIDI esemenyek hosszat ugy, hogy ne erjenek ossze az oket koveto esemeny elejevel.

A fenti manualis modszerrel szepen rendbe lehet tenni a feljatszott anyagot, hamar javithatok az altalad emlitett problemak.


A Sonar-nak amugy nagyon jo, eros es okos a MIDI szerkesztoje, erdemes komolyabban megismerkedni vele. A 7-es verziotol kezdodoen szabadon konfiguralhato, hogy az egeret a MIDI esemeny bizonyos resze fole mozgatva melyik szerkeszto funkcio legyen elerheto es aktiv. Igy azok, akik evekig mas zenei szoftverrel dolgoztak es arrol tertek/ternek at Sonar-ra 100%-osan adaptalhatjak regi szoftveruk megszokott es ismert MIDI szerkeszto funkciot beleertve a billentyuzet kombinaciokat is (Ctrl/Alt/Shift/Stb.), nem kell megtanulni a Sonar esetlegesen eltero hasznalatat. Az evek alatt begyakorolt/berogzott szerkesztesi metodusokat tovabbra is lehet hasznalni hiszen a Sonar a beallitasoknak megfeleloen fog "viselkedni", 1:1-ben emulalni fogja a regi szoftver szerkeszto kornyezetet.


Udv,
jurij.es.a.szakkor

AudioWorks / Szfvar

Utoljára szerkesztette jurij.es.a.szakkor (2008-07-28 01:11:58)

Kilépett

 

#58 2008-07-25 15:35:06

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: Cakewalk Topic

Hello!

  Összetett a dolog, mert több helyen is tudod állítani a Note Duration-t és nem mindig basszus gitár játékot kell rendbe tenni, de próbáld ki, hogy a Quantize menüben bekapcsolod a duration-t. A megadott értékhez legközelebbi pontra behúzza a Note végét. Tehát, ha nem nagyon engeded el magad a feljátszásnál és figyelsz arra, hogy azért ne túlzottan nyúljanak egymásra a hangok, akkor elég jól kiszedi az összecsúszásokat.

Kilépett

 

#59 2008-07-25 10:38:16

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Cakewalk Topic

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy a Sonarban van olyan lehetőség, hogy a midiben lévő hangok hosszát elrendezze, úgy hogy ne érjenek össze? Mert pl. a basszusnál ugye ha összeérnek a hangok, akkor búg. Na most egy komplett számnál elég hosszadalmas játék ezeket rendbe tenni. Esetleg ha tudtok valami megoldást azt megköszönném.

Üdv. Hegedüs Zoltán

Kilépett

 

#60 2008-07-11 14:55:30

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Cakewalk Topic

Annyit hozzátennék, hogy szvsz ne keverd össze a master és a mix folyamatát. Elsőként keverj (mix) és ekkor jöhetnek mondjuk a csatorna eq-k, kompresszorok, stb. A végeredményt exportáld ki és egy sztereóval dolgozz (master). És ekkor már mindegy hogy is használod a VC-t roll Egész mást fogsz hallani cool

Kilépett

 

#61 2008-07-11 13:08:30

jurij.es.a.szakkor
Tag
Küldő: Székesfehérvár
Regisztrált: 2006-02-19
Üzenetek: 67
Weblap

Re: Cakewalk Topic

Zoltan,


A VC-64 "channel" kompresszor ezert a kivant eredmeny eleresehez savonkent ajanlott hasznalni azt.
A "vegen az egeszet" megoldasra az ugynevezett "bus" kompresszorokat szokas hasznalni.
Persze mindez csak az elmelet es altalanos utmutatas, az utobbi idokben tobbszor lattunk es hallottunk
peldat az ilyen processzorok extrem hasznalatara is. Es ha mar szoba jott, a Sonar-ban talalhato VC-64-es PlugIn
motorjat a Kjaerhus-tol licenszelte a CakeWalk, a Kjaerhus Audio pedig az egyik (ha nem a) legjobb PlugIn fejleszto.


Udv,
jurij.es.a.szakkor

AudioWorks / Szfvar

Kilépett

 

#62 2008-07-10 12:31:42

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Cakewalk Topic

Hello Csavar!

Az lenne a kérdésem, hogy a VC-64-s kompresszorral a végén az egészet egyben kell meghúzni, vagy sávonként mindegyiket külön? Mert próbálgatom, és sajnos nem igazán lett jó amit készítettem.

Üdv.

Kilépett

 

#63 2008-07-10 10:59:38

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: Cakewalk Topic

Hali!

Tényleg sok féle Mastering lehetőség van és a Cakewalk valóban kezeli a VST plug-in-eket.

Kilépett

 

#64 2008-07-09 12:28:18

matrix64
Tag
Regisztrált: 2007-08-17
Üzenetek: 116

Re: Cakewalk Topic

Hello
Én a Cubase-ban az Izotope Ozone3-at használom mint vst plug-in.Az egyik legjobb szoftveres megoldás masterelésre.Úgy tudom a Sonar is kezeli már a vst-ket.

Kilépett

 

#65 2008-07-09 11:49:42

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: Cakewalk Topic

Hello!

Ha a Quantize effektet a Process menüből hívod elő, kiválasztod a pontosítani kívánt részt és beállítod a megfelelő paramétereket, az OK gomb megnyomásával "ráteszi" az effektet a note-okra. Más szóval, ha elmented a fájlt, akkor az egy másik eszközön is úgy lesz pontosítva, ahogy azt a Cakewalk MIDI-Quantize effekteje pontosította valós időben.
A SONAR-ban is lehet normalizálni szintén a Process menüben. Az Audio pontban  a legördülő menüben megtalálható.
A Master-elésnél valóban EQ-k, kompresszorok és limiterek működnek ,csak a "studiós titok" az, hogy ezeket, hogyan kell beállítani. Vannak Kütyük, meg virtuális kütyük, melyeknél vannak gyári Masterelési programok és ezek némelyike egészen jól használható, csak picit finomítani kell rajta. Javaslom, hogy esetleg frissítsd a Sonar 6-t,  7-re. Ebben van két nagyon jó Mastering  proci. Az egyik Boost 11 kompresszor/limiter, a másik megy egy csöves VC-64 Vintage komresszor, ezen kívül van még pl. az LP-64 multiban EQ, mely szintén nagyon jól használható Mastering-re.

Kilépett

 

#66 2008-07-09 09:52:02

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Cakewalk Topic

Hello Csavar!

Akkor ha jól értelmezem, ez a Quantize effekt abban az esetban lehet hallható, ha a midit sávonként veszem fel, és használom ezt az effektet. Erre gondoltam énis, hogy nem ismeri fel a hangszerem ezt az effektet, és éppen ezért nem is müködik. Bár láttam egy másik szoftvert amin ez a mondhatjuk Human Quantize úgy müködik, hogy nem csak effektként lehet használni, hanem amikor alkalmazom, akkor a hangokat eltollja véletlen szerüen, de csak a háttérben, mert igazándiból pontos a midi, csak ezzel mégis picit emberibb lesz. És erre más megoldást nem tudnál nekem javasolni? Mert igazándiból régóta a Sonart használom, és baromira bejött nagyon jó progra, felhasználó barát, és nem akarok mást használni. Szóval ha lenne , vagy van valami ötleted, akkor azt szívesen fogadnám.
A hangerő: a Sonarban nincs olyanra lehetőség, hogy ott normalizálom? Mert talán egyszerübb lenne. Egyébként erre a hangerő dologról én azt gondoltam, hogy a studiókban van egy TITKOS program, ami baromi drága, meg persze nem publikus, és azon át küldik a masterelt dalt, és készen is van. De akkor ezek szerint csupán EQ-Kompresszor-Limiter van a TITOK mögött? Minden esetre megpróbálom amit javasóltál. Ha +1-re húzom a hangerőt annak nem lesz tozitása?
Megpróbálom ezeket, és előre is köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak!

Üdv. Hegedüs Zoli

Kilépett

 

#67 2008-07-08 15:01:02

Csavar
Guru
Küldő: Roland Zenegaléria
Regisztrált: 2007-03-20
Üzenetek: 921

Re: Cakewalk Topic

Szia.

Quantize:
jól látod, a hangszerben nincs ez a funkció és emiatt nem is tudja értelmezni, sőt megkockáztatom "nem is látja"!
Hangerő (cd):
valóban egy cd-album már rendelkezik, egy úgynevezett Mastering-gel. Ez általában tartalmazza a kompresszort/hangszín-beállítást (EQ) vagy esetleg limitert. A legtöbbször -1, vagy 0 decibelre vannak állítva (ekkor jó hangos, de még nem torzít). Ha van Nero nevű cd-író programod, csalhatsz. Beállítva a cd-írásnál a normalizálást "hangosabb és egyenletesebb" lesz a kiírt cd-d. Te ha értesz a normalizáláshoz, vagy a mastering-hez, Te is megcsinálhatod. De ez nem olyan könnyű! cool

Kilépett

 

#68 2008-07-08 08:10:48

Hegedüs Zoltán
Tag
Regisztrált: 2006-03-13
Üzenetek: 160

Re: Cakewalk Topic

Szia Guru!

Lenne rögtön egy-két kérdésem. Az első, hogy SONAR 6-t használok, és egy olyan problémám van, hogy a midiket amikor megcsinálom, a végén a QUANTIZE lehetőséggel pontosítom. Eddig minden rendben, viszon van egy olyan midi effektként szerepel, egy QUANTIZE amit FX-ként rak a sávhoz, és ezzel azt szeretném beállítani, hogy egy kicsit emberibb legyen, tehát picit ingadozóbb. Ez a gépen sikerül is, és teljen jó a végeredmény. A probléma ott kezdődik, hogyha át teszem a hangszerembe ott már ez a úgy nevezett Human Quantize nincs ott. Ezt onnan tudom,. hogy készitettem egy baromira eltolt dalt, és annyira pontos volt amikor a hangszerembe betettem, mintha nem is csináltam volna semmit. Mi lehet ennek az oka, hogy a gépen jó, és müködik, viszont a hangszerben már nem.

Másik kérdésem, hogy a SONAr-val elkészitem a midit, majd sávonként felveszem audioban. Amikor készen van a mixerrel a hangerőket beállítom, meg effekt ha kell, és elmentem, ill. kiküldöm wav-ban. Az miért lehet, hogy a hangerő kissebb mint egy bármilyen albumról meghallgatott eredeti cd lévő szám között? Egy M-Audio hangkártyám van, meg egy M10DX digitális keverővel készítem. Miért lehet hangerő különbség? A studiókban van valami speciális kütyü amin át küldik a jelet?

Üdv. Hegedüs Zoli

Kilépett

 

#69 2008-05-28 13:10:17

Joe
Guru
Regisztrált: 2003-10-14
Üzenetek: 226

Re: Cakewalk Topic

Sziasztok!

A mai nappal elindítjuk  Cakewalk-os topic-unkat, hogy a Cakewalk szoftverekkel kapcsolatos kérdéseiteket, észrevételeiket megbeszélhessük.
Várom tehát, ha valamilyen gond, probléma van a szoftverek kezelésével, hangkártya beállítással stb. kapcsolatban, de ha csak valamilyen egyéb információra van szükség, akkor is nyugodtan írhattok.

Üdv,

Béres József
moderátor

Kilépett

 

Fórum lábléc