www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#1 2008-05-29 13:01:31

vaghy
Tag
Regisztrált: 2008-05-27
Üzenetek: 4

TD3

Az xtlak a legmagasabb értéken van, de sajnos az sem szűri meg. Megpróbálom az említett cuccokkal.

Köszi,

Vághy P.

Kilépett

 

#2 2008-05-29 12:41:38

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: TD3

Így már érthető.

Próbáld meg a Crosstalk paramétert magasabb értékre állítani a TD-3-ban az egyes padokra, ez mindig beválik. Szerintem az alapvető gond egyébként az, hogy a Redrum az tulajdonképpen egy dobgép és nem egy dobszimulátor, mint pl. az Addictive Drum, vagy a BFD. Ez utóbbiak abszolút alkalmasak a feladat elvégzésére, míg a redrum nem túlzottan, mert nem kifejezetten erre a célra találták ki.

A TD-3-ba nem tudsz hangokat tölteni, ezt félreértetted. A Bulk Load funkcióval beállításokat tudsz rátölteni, vagyis egy másik TD-3 felhasználó által elkészített dobszetteket. Tehát új hangokat nem kapsz, csak a meglévő beállításokat módosítod. Ha le szeretnéd menteni a saját beállításaid arra való a Bulk Dump funkció.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#3 2008-05-29 12:13:35

vaghy
Tag
Regisztrált: 2008-05-27
Üzenetek: 4

Re: TD3

Gabesz!

Először is kösz a választ.

A következővel próbálkozom:

Akusztikus dobból és a TD3 kitből csináltam egy szerkót. Az akusztkus dobot nem triggereltem, azt "normál" akuszitkus dobként használom.
A td3 modult midiztem a reasonnel (redrum) amiket a padokról szólaltatok meg.
A gyári hangokat kikapcsolom.
Ám ha az akusztikus pergőre, vagy lábdobra egy erősebbet ütök a padok veszik a jeleket. Ezáltal megszólalnak a redrumban beállított hangok. Ezt az áthallást szeretném megszünetni. Tehát csak akkor szóljanak a reaonben beállított hangok  ha a padokra ütök.

A manualban olvastam hogy arra viszont van mód hogy hangokat töltsek be a TD3 agyba. Így viszont felülíródnak a gyári hangok. Ezért gondoltam hogy kimentem valahogy a TD3 gyári beállításait. BULK DUMP címmel  mintha valami hasonlót olvastam volna amanualban. Remélem nem én értettem félre.

Remálem így már érthetőbben írtam le.

Üdv,

Vághy P.

Kilépett

 

#4 2008-05-29 10:22:55

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: TD3

Szia,

A TD-3-ból nem tudod kimenteni a gyári hangokat. Maximum mintákat tudsz venni a hangokról valamilyen sampler segítségével.


A kérdés második részét nem igazán értem. Az akusztikus dobot triggereled és pluszban padokkal egészítetted ki a szerkót? Innen mész a TD-3 modulba? Mindeközben pedig MIDI-n keresztül hajtod a TD-3 agyat a redrumból? Kérlek, írd le részletesen és akkor megfejtjük.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#5 2008-05-27 22:29:20

vaghy
Tag
Regisztrált: 2008-05-27
Üzenetek: 4

Re: TD3

Hello.
A kérdéseim a következőek lennének, remélem tud valaki segíteni:

TD3-ból szeretném a gyári hangokat kimenteni. Reasonnel (NN19,NNXT) ezt meg tudom e tenni, ha nem akkor mivel?

A másik: redrummal már sikerült megszólaltatnom a TD3-as agyat, de mivel akusztikus dobbal együtt használom, egy erősebb pergő hangra a padok veszik a jeleket. Ezáltal megszólalnak a redrumban beállított hangok. Az xtalk cancel úgy tünik ilyen esteben - ha nem a TD3 gyári hangokat használom - nem működik.

Üdv,

Vághy P.

Kilépett

 

Fórum lábléc