www.rolandee.hu

Roland fórum

Nem vagy belépve.

#226 2008-10-29 09:55:34

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

Most látom csak, hogy erdélyi vagy. Románia is a Roland EE-hez tartozik, és ilyenkor mindig szoktunk küldeni a kinti magyaroknak magyar gépkönyvet. A gyári számot és a postacímed azért küldd el kérlek.

üdv: Gabesz

Kilépett

 

#227 2008-10-29 09:53:19

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

Szia,

Elektronikus formában nem adunk ki magyar gépkönyvet. Viszont amennyiben elküldöd a GT-10 gyári számát a zenegaleria@rolandee.hu címre és a készülék a hivatalos kelet-európai forgalmazótól, azaz a Roland East Europe Kft-től származik, akkor ingyen és bérmentve jár a magyar gépkönyv. Ellenkező esetben sajnos nem tudunk adni.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#228 2008-10-29 09:04:30

AKORDNACI
Tag
Küldő: ERDÉLY SZATMÁRNÉMETI
Regisztrált: 2005-07-15
Üzenetek: 1

Re: BOSS GT-10 kérdések

Hello Gabesz !
GT-10 magyar nyelvű gépkönyvhöz elektronikus formátumban hozzá lehet férni? mert csak angol és német nyelvűm van és azt nem nagyon értem :-(

Kilépett

 

#229 2008-10-17 15:06:46

brandboy
Tag
Regisztrált: 2008-10-15
Üzenetek: 6

Re: BOSS GT-10 kérdések

Köszönöm a segítséget !

Kilépett

 

#230 2008-10-16 10:38:38

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

Szia,

Nem is tudtam, hogy ezt valaki felrakta, miért nem kért hangot a keverőnkből? Kicsit jobban szólna...

Ez egy sime BOSS Clean előfok a Preamp szekcióból, elé tettem egy Clean Boost-ot az OD szekcióból és még egy Modulation Delay-t a Delay szekcióból. Ennyi.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#231 2008-10-15 09:32:16

brandboy
Tag
Regisztrált: 2008-10-15
Üzenetek: 6

Re: BOSS GT-10 kérdések

Szia Gábor !

El tudnád küldeni e-mailben, hogyan tudom  beállítani azt a hangzást, amit a Hangfoglaláson ezen a videón használtál 10:00 magasságában ?
http://pikop.hu/blog/aries/video_boss_g … lalas_2008

Motmár nekem is a cleanboost  a kedvencem, csak a többi paraméter kitalálásához kevés vagyok.

Köszönettel:Brandboy

Kilépett

 

#232 2008-10-13 10:13:04

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

Szia,

Az 1. számú kérdésre a válasz, igen be tudod állítani, hogy az egyik CTL Sytem a másik Patch beállítású legyen.

A 2. számú kérdésre a válasz: nem, ezt nem lehet. Azonban amelyik Patch-ben FV/PB üzemódra van szükséged, ott azt mentsd el.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

#233 2008-10-10 14:03:14

Zev
Tag
Regisztrált: 2008-10-10
Üzenetek: 44

Re: BOSS GT-10 kérdések

Sziasztok

GT-10hez két kérdés mielött megvenném
1. Be tudom azt állítani pl., hogy az egyik ctl pedál globális a másik patch módban programozható legyen?  Vagy akkor mindig mentegetni kell a patchekben?

2. Az megoldható, hogy az exp pedál alabállapotban FV/wah legyen és egy ctl pedál váltással fv/pb üzemmódba kapcsoljon?

előre is kösz

Zev

Kilépett

 

#234 2008-10-07 13:25:17

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

Örülünk  big_smile

Kilépett

 

#235 2008-10-06 18:38:03

petrot
Tag
Regisztrált: 2008-06-03
Üzenetek: 11

Re: BOSS GT-10 kérdések

Gabesz írta:

A példádban leírtat nem lehet kivitelezni, de miért nem váltod át a következő Patchet is B csatornára és mented el úgy? Nagyon egyszerű. Globálisan csak CTL, EXP SW és EXP beállítások adhatók meg. Szerintem nem is lenne logikus egy globális Preamp "csak" B csatorna  roll

Mindkét patchban használnám mindkét csatornát, de már megoldottam máshogy: egyszerűen manual módban kiraktam a lábkapcsolókra egy csatornaváltót, OD-t, delay-t, kórust és egy EQ-t, amivel kiemelem a szólót (lényegében ez volt a joker, ugyanis a két patch ritmus és szóló hangszín lett volna - mindkettőben tiszta és torzított csatornával)

Lényeg, hogy lett megoldás smile

Kilépett

 

#236 2008-10-06 17:01:26

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

A példádban leírtat nem lehet kivitelezni, de miért nem váltod át a következő Patchet is B csatornára és mented el úgy? Nagyon egyszerű. Globálisan csak CTL, EXP SW és EXP beállítások adhatók meg. Szerintem nem is lenne logikus egy globális Preamp "csak" B csatorna  roll

Kilépett

 

#237 2008-10-06 16:07:26

petrot
Tag
Regisztrált: 2008-06-03
Üzenetek: 11

Re: BOSS GT-10 kérdések

Még egy kérdés, remélhetőleg az utolsó smile

Be lehet azt állítani, hogy ha van két patch, mindkettőben azonos CTL funkciókkal (CTL1 delay, CTL2  csati váltás), hogy patch váltáskor ne azt töltse be, ami el van mentve, hanem megjegyezze az előző patch állását?

PL. ritmus patchen torz B csat.ján áll, akkor patch váltáskor ne a mentéskor beállított csatorna jöjjön be (ami lehet A csat. is), hanem szintén a B csatorna? Tehát valahogy globálissá tenni az állapotot (ne csak a pedálhoz rendelt funkciót a system beállításokban)

Remélem érthető smile)

Kilépett

 

#238 2008-10-06 11:05:50

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

Így van...

Kilépett

 

#239 2008-10-03 08:41:57

petrot
Tag
Regisztrált: 2008-06-03
Üzenetek: 11

Re: BOSS GT-10 kérdések

petrot írta:

Gabesz írta:

Szia,

Szerintem vezérelnie kéne, hiába sztereó a lábkapcsoló bemenet, attól még vagy a Reverbet, vagy a csatornát váltani kell egy mono jackkel is. Arra figyelj oda, hogy általában az erősítőknél be kell kapcsolni azt, amit váltani akarsz lábkapcsolóról. Tehát nyomd be a csatornaváltó gombot, hogy a torz csatin álljon és utána próbáld meg a GT-ről vezérelni.

Üdv: gabesz

Úgy volt beállítva sad

Egyébként úgy használnám, hogy torz csatin a Peavey szólna, tisztán pedig egy Fender modell. Szóval lényegében lehet, hogy így meg tudom oldani a csatornaváltást, hogy a S/R-t berakom a B csatira, az A-n pedig szól a modell hangja.

Szia!

Úgy tűnik megvan a hiba oka: mono kábellel a zengetőt kapcsolgatja a GT-10. Kipróbálok egy Y kábelt, azzal elvileg működnie kell majd, ha a másik mono csatornát dugom be az amp controlba.

Kilépett

 

#240 2008-09-17 14:18:24

petrot
Tag
Regisztrált: 2008-06-03
Üzenetek: 11

Re: BOSS GT-10 kérdések

Gabesz írta:

Szia,

Szerintem vezérelnie kéne, hiába sztereó a lábkapcsoló bemenet, attól még vagy a Reverbet, vagy a csatornát váltani kell egy mono jackkel is. Arra figyelj oda, hogy általában az erősítőknél be kell kapcsolni azt, amit váltani akarsz lábkapcsolóról. Tehát nyomd be a csatornaváltó gombot, hogy a torz csatin álljon és utána próbáld meg a GT-ről vezérelni.

Üdv: gabesz

Úgy volt beállítva sad

Egyébként úgy használnám, hogy torz csatin a Peavey szólna, tisztán pedig egy Fender modell. Szóval lényegében lehet, hogy így meg tudom oldani a csatornaváltást, hogy a S/R-t berakom a B csatira, az A-n pedig szól a modell hangja.

Kilépett

 

#241 2008-09-17 10:20:30

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

Szia,

Szerintem vezérelnie kéne, hiába sztereó a lábkapcsoló bemenet, attól még vagy a Reverbet, vagy a csatornát váltani kell egy mono jackkel is. Arra figyelj oda, hogy általában az erősítőknél be kell kapcsolni azt, amit váltani akarsz lábkapcsolóról. Tehát nyomd be a csatornaváltó gombot, hogy a torz csatin álljon és utána próbáld meg a GT-ről vezérelni.

Üdv: gabesz

Kilépett

 

#242 2008-09-16 12:58:09

petrot
Tag
Regisztrált: 2008-06-03
Üzenetek: 11

Re: BOSS GT-10 kérdések

Szia Gabesz!

Újabb kérdés: smile

Egy Peavey Classic 50-el használom a GT-10-et, amin sztereo lábkapcsoló van (csatorna és reverb). Sima jack kábellel próbáltam az ampcontrollra kötni, de nem tudta vezérelni. Halott ügy mono kábellel próbálkozni, vagy valamit rosszul állítottam be? Hiába állítgattam az Amp Control on/off állását semmit nem változott.

Kilépett

 

#243 2008-09-15 08:44:46

milán
Tag
Regisztrált: 2008-07-18
Üzenetek: 7

Re: BOSS GT-10 kérdések

Szia Gabesz!

Köszi a tippet!

Látom a lehetőségek száma végtelen... smile

Üdv.: Milán

Kilépett

 

#244 2008-09-08 11:22:14

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

Szia Milán,

Két lehetőség van: vagy 2db CTL pedált kötsz be, vagy 1db expression pedált. A kettő együtt nem megy (nem lehet exp és ctl pedál is) De a két beépített CTL pedál csodásan címezhető akár több paramétert is vezérelhetsz velük. A hangolót pedig ki tudod rakni a számpedálra is (SYSTEM PDL funkciót kell TUNER-re állítani)

Gabesz

Kilépett

 

#245 2008-09-08 07:32:40

milán
Tag
Regisztrált: 2008-07-18
Üzenetek: 7

Re: BOSS GT-10 kérdések

Szia Gabesz!

Már sikeresen használom a CTL3 pedált smile)
A kérdésem az volna,hogy esetleg e mellé a pedál mellé be tudok e fűzni egy paraméter pedált (mondjuk FV 500)a WAH külső vezérléséhez?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv.: Milán

Kilépett

 

#246 2008-09-05 10:21:35

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

Bódottá! big_smile

Kilépett

 

#247 2008-09-05 00:02:30

petrot
Tag
Regisztrált: 2008-06-03
Üzenetek: 11

Re: BOSS GT-10 kérdések

Gabesz írta:

Ha az erősítő előfokát használod, akkor az S/R be van kapcsolva és a GT-10 Preamp részét kapcsold ki. Ha viszont a GT-10-ből szeretnél Preamp modellt használni, akkor a GT Preamp-et be kell kapcsolni az S/R-t pedig kikapcsolni (így csak az erősítőd Returnjébe mész be, kikerülve annak előfokát).

Köszi, közben volt próbánk és rá is jöttem smile

Minimális állítgatással is nagyon jó hangja volt!!

Köszi a segítséget!!

Kilépett

 

#248 2008-09-04 17:33:24

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

Ha az erősítő előfokát használod, akkor az S/R be van kapcsolva és a GT-10 Preamp részét kapcsold ki. Ha viszont a GT-10-ből szeretnél Preamp modellt használni, akkor a GT Preamp-et be kell kapcsolni az S/R-t pedig kikapcsolni (így csak az erősítőd Returnjébe mész be, kikerülve annak előfokát).

Kilépett

 

#249 2008-09-04 17:03:38

petrot
Tag
Regisztrált: 2008-06-03
Üzenetek: 11

Re: BOSS GT-10 kérdések

Gabesz írta:

petrot írta:

Szia Gabesz!

Lenne egy amatőr kérdésem smile

A 4 kábeles bekötéshez miket kell pontosan beállítani a GT-10-en? PL. S/R-t bekapcsolás, effektlánc-sorrend beállítás, csöves kombó torzítójának bekötése a hurokba,  ilyesmikre gondoltam... Csak azért kérdezem, mert nincs nagyon időm élesben állítgatni a főbb beállításokat, szeretném rögtön belőni működőképesre. (Inkább a hangszínnel babrálnék a felesleges időmben smile

Az effekteket egyébként úgy szeretném bekötni, hogy a wah és egy od/torzító menne a hurok elejére, aztán az erősítő előfoka, aztán reverb/delay/chorus/stb.

Másik kérdés:
Azt ugye meg lehet oldani, hogy ha bekötök egy csatorna váltó jacket is a gt-ből az erősítőbe, akkor az egyes presetek is kapcsolgatják az erősítő csatiját?

Köszi!

Szia,

Először is kapcsold be az S/R-t (Send/Return), aztán az FX Chain menüben be tudod állítani, hogy mi kerüljön az S/R elé (pl. Wah és OD/DS) és utána (pl. Chorus, Delay, Reverb). Az AMP CTL aljzatból ha bemész az erősítő Footswitch aljzatába, akkor tudsz véáltani 2 csatorna között. Az egyik GT-10 Patchben kikapcsolva mentsd el az AMP CTL értéket (ez lesz pl az erősítőd tiszta csatija) a másik GT-10 Patchben pedig kapcsold be az AMP CTL és úgy mentsd el a Patch-et (ez lesz a torzított csatorna).

Az összekötés: Gitár --- GT-10 Input --- GT-10 Send --- erősítő Input --- erősítő Send ---- GT-10 Return ---- GT-10 L(MONO) OUT ---- erősítő Return

Egyszer muszáj kicsit elszórakozni a beállítással, mivel érdemes a jelszinteket jól összelőni. Javaslom, hogy próbáld ki először simán bedugni a gitárt az erősítőbe és megnézni egy adott jelszinten hogy szól. Ezután dugd össze a fenti módszerrel, kapcsolj ki minden effektet a GT-10-ben (csak az S/R legyen bekapcsolva) és próbáld meg beállítani, hogy ugyanaz a hangerő szóljon, mint az imént. Ezt többféle paraméterrel teheted meg: Send Level, Return Level és a Master Level hangerőkkel.

Remélem ez így OK, ha nme írj bátran.

Üdv: Gabesz

OK, köszi, megpróbálom.

Annyi kérdésem lenne még, hogy ha simán az erősítő torzítását akarom használni, a preamp szekciót ki kell kapcsolni, vagy be kell azon is állítani valamit. Illetve mit kell tenni, ha az erősítő előfokát akarom kiiktatni és a gt valamelyik modelljét akarom ráküldeni a végfokra?

Kilépett

 

#250 2008-09-04 16:11:41

Gabesz
Guru
Regisztrált: 2003-10-15
Üzenetek: 260

Re: BOSS GT-10 kérdések

petrot írta:

Szia Gabesz!

Lenne egy amatőr kérdésem smile

A 4 kábeles bekötéshez miket kell pontosan beállítani a GT-10-en? PL. S/R-t bekapcsolás, effektlánc-sorrend beállítás, csöves kombó torzítójának bekötése a hurokba,  ilyesmikre gondoltam... Csak azért kérdezem, mert nincs nagyon időm élesben állítgatni a főbb beállításokat, szeretném rögtön belőni működőképesre. (Inkább a hangszínnel babrálnék a felesleges időmben smile

Az effekteket egyébként úgy szeretném bekötni, hogy a wah és egy od/torzító menne a hurok elejére, aztán az erősítő előfoka, aztán reverb/delay/chorus/stb.

Másik kérdés:
Azt ugye meg lehet oldani, hogy ha bekötök egy csatorna váltó jacket is a gt-ből az erősítőbe, akkor az egyes presetek is kapcsolgatják az erősítő csatiját?

Köszi!

Szia,

Először is kapcsold be az S/R-t (Send/Return), aztán az FX Chain menüben be tudod állítani, hogy mi kerüljön az S/R elé (pl. Wah és OD/DS) és utána (pl. Chorus, Delay, Reverb). Az AMP CTL aljzatból ha bemész az erősítő Footswitch aljzatába, akkor tudsz véáltani 2 csatorna között. Az egyik GT-10 Patchben kikapcsolva mentsd el az AMP CTL értéket (ez lesz pl az erősítőd tiszta csatija) a másik GT-10 Patchben pedig kapcsold be az AMP CTL és úgy mentsd el a Patch-et (ez lesz a torzított csatorna).

Az összekötés: Gitár --- GT-10 Input --- GT-10 Send --- erősítő Input --- erősítő Send ---- GT-10 Return ---- GT-10 L(MONO) OUT ---- erősítő Return

Egyszer muszáj kicsit elszórakozni a beállítással, mivel érdemes a jelszinteket jól összelőni. Javaslom, hogy próbáld ki először simán bedugni a gitárt az erősítőbe és megnézni egy adott jelszinten hogy szól. Ezután dugd össze a fenti módszerrel, kapcsolj ki minden effektet a GT-10-ben (csak az S/R legyen bekapcsolva) és próbáld meg beállítani, hogy ugyanaz a hangerő szóljon, mint az imént. Ezt többféle paraméterrel teheted meg: Send Level, Return Level és a Master Level hangerőkkel.

Remélem ez így OK, ha nme írj bátran.

Üdv: Gabesz

Kilépett

 

Fórum lábléc